Aktualności

Konkurs grantowy dla studentów I i II roku studiów. Odnośnik kieruje do pliku graficznego

„WodoWskazy 2018 – Eksploracje Strefy Polarnej”
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-04-2018

Już 24 kwietnia odbędzie się pierwsza edycja festiwalu „WodoWskazy 2018 – Eksploracje Strefy Polarnej”, popularyzującego naukę, sztukę i podróże, organizowanego przez Nadnotecki Instytut UAM w Pile!
Tego wyjątkowego dnia przeniesiemy się do krainy lodu i śniegu, gdzie zanurkujemy w ekstremalnych warunkach w pogoni za waleniami, staniemy oko w oko z niedźwiedziem polarnym, zbadamy zdrowie lodowców, dowiemy się jakie zwierzęta są najbardziej wytrzymałe na Ziemi i podążymy śladami pierwszych zdobywców obu biegunów.

Więcej...
Drugi wykład z cyklu Wykładów Otwartych Wydziału Anglistyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-04-2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w szóstym cyklu Wykładów Otwartych Wydziału Anglistyki. W roku akademickim 2017-18 wykłady będą odbywać się w czwartki o godz. 17.00 w sali C1 w Collegium Novum, al Niepodległości 4. W czwartek 12 kwietnia drugi wykład pt. "Dlaczego nauka języka ojczystego jest taka łatwa, a języków obcych taka trudna?" wygłosi dr Jacek Rysiewicz.

Więcej...
Sympozjum Akademicki Ruch Misyjny. Wczoraj - dziś - jutro
Wydarzenie, trwa od 10-05-2018 do 11-05-2018

W dniach 10-11 maja 2018 r. na Wydziale Teologicznym UAM odbędzie się sympozjum "Akademicki Ruch Misyjny. Wczoraj - dziś - jutro".

Więcej...
Dzień Kanady na Wydziale Anglistyki i Wydziale Neofilologii
Wydarzenie, rozpoczyna się 11-04-2018

Pracownia Literatury Kanadyjskiej Wydziału Anglistyki wraz z Instytutem Filologii Romańskiej Wydziału Neofilologii serdecznie zaprasza na kolejny Dzień Kanady, który odbędzie się 11 kwietnia br. od godz. 9:45 w sali 317A w Collegium Novum. W programie wykłady zaproszonych gości, prelekcje, konkursy na temat szeroko pojętej kultury Kanady anglo- i francusko-języcznej!

Więcej...
Pierwsza polsko-niemiecka konferencja na temat finansowania badań naukowych ze środków unijnych / Ruszyła rejestracja!
Wydarzenie, trwa od 24-05-2018 do 25-05-2018

W dniach 24 i 25 maja na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się pierwsza polsko-niemiecka konferencja na temat finansowania badań naukowych ze środków unijnych. Naukowcy oraz eksperci ds. finansowania badań naukowych będą dyskutować z przedstawicielami Krajowych Punktów Kontaktowych programów europejskich i Komisji Europejskiej na temat możliwości finansowania polsko-niemieckich projektów badawczych w ramach Programu Ramowego Unii Europejskiej „Horyzont 2020“. Tematem przewodnim konferencji są interdyscyplinarne badania z zakresu klimatu, środowiska i energii oraz nauk humanistycznych, społecznych i ekonomicznych.

Więcej...
XXIX Ogólnopolska Konferencja Uniwersyteckich Poradni Prawnych w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, trwa od 13-04-2018 do 15-04-2018

W dniach od 13 do 15 kwietnia 2018 Studencka Poradnia Prawa w Słubicach organizuje XXIX Ogólnopolską Konferencję Uniwersyteckich Poradni Prawa w Collegium Polonicum w Słubicach. Tematem konferencji jest mediacja interdyscyplinarna, a konferencja jest również okazją do świętowania 15-lecia działalności Studenckiej Poradni Prawa przy Collegium Polonicum w Słubicach.

Więcej...