Aktualności

Konkurs grantowy dla studentów I i II roku studiów. Odnośnik kieruje do pliku graficznego

Pedagogika i Pedagogika Specjalna WSE - UAM na pierwszym miejscu! Ranking kierunków studiów Perspektywy 2018
Wiadomość, opublikowana 04-06-2018

W informacjach o szkolnictwie wyższym pod hasłem Ranking Kierunków Studiów „Perspektywy” 2018 – wśród ocenianych 69 kierunków studiów, w obszarze kierunków społecznych - PEDAGOGIKA i PEDAGOGIKA SPECJALNA, prowadzone na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM zajęły pierwsze miejsca!

Przedstawiamy się zatem wszystkim zainteresowanym najlepszymi kierunkami w dyscyplinach: Pedagogika i Pedagogika Specjalna w polskich uczelniach akademickich – publicznych i niepublicznych jako liderzy. Wydział Studiów Edukacyjnych prowadzący oba te kierunki studiów spełnia w największym stopniu kryteria i wskaźniki tworzące podstawę metodologii Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2018, takie jak: prestiż (ocena przez kadrę akademicką), absolwenci na rynku pracy (ekonomiczne losy absolwentów), potencjał akademicki (ocena parametryczna, uprawnienia do nadawania stopni naukowych, nadane stopnie naukowe), efektywność naukowa ( publikacje, cytowalność, Field-Weighted Citation Impact (FWCI), potencjał dydaktyczny (dostępność kadr wysoko kwalifikowanych dla studentów, akredytacje), które świadczą o NASZYM SUKCESIE!

Więcej...
Wykład dr hab. Jana Sowy zatytułowany „Kapitalistyczna demodernizacja - peryferia jako perwersyjna awangarda w czasach zmurszałego neoliberalizmu”
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-06-2018

Pracownia Pytań Granicznych UAM zaprasza na wykład dr hab. Jana Sowy zatytułowany „Kapitalistyczna demodernizacja - peryferia jako perwersyjna awangarda w czasach zmurszałego neoliberalizmu”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 7 czerwca 2018 o godzinie 18:45 w Sali Śniadeckich, Collegium Maius, ul. Fredry 10.

Więcej...
Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Kultury Dziewictwa"
Wydarzenie, trwa od 04-06-2018 do 05-06-2018

Interdyscyplinarne Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Instytut Historii
zapraszają na ogólnopolską interdyscyplinarną konferencję naukową KULTURY DZIEWICTWA, która odbędzie się 4–5 czerwca 2018, Poznań, Collegium Maius, ul. Fredry 10, Salon Mickiewicza (Sala pod Kopułą).

Więcej...
Zakończenie projektu „W stronę relacyjnych form korzystania z usług bankowych”, realizowanego przez Instytut Socjologii UAM w ramach programu Santander Univesidades.
Wiadomość, opublikowana 29-05-2018

11 czerwca odbędzie się seminarium prezentujące podstawowe założenia, przebieg i rezultaty projektu „W stronę relacyjnych form korzystania z usług bankowych”. Projekt był realizowany w ramach programu Santander Universidades, w którym Bank Zachodni WBK wspiera badania naukowe i szkolnictwo wyższe.

Więcej...
Otwarcie Pracowni i Kolekcji Literatury dla Dzieci
Wydarzenie, rozpoczyna się 04-06-2018

Serdecznie zapraszamy na Otwarcie Pracowni i Kolekcji Literatury dla Dzieci w Bibliotece Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM im. Józefa Tomasza Pokrzywniaka połączone z głośnym czytaniem Chatki Puchatka A.A. Milne’a, które odbędzie się 4 czerwca 2018 o godzinie 13:00 w Bibliotece WFPiK (Fredry 10).

Więcej...
I miejsce dla kierunku filologia polska w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2018
Wiadomość, opublikowana 30-05-2018

Z radością informujemy, że prowadzony na naszym Wydziale kierunek studiów filologia polska zwyciężył w Rankingu Kierunków Studiów przygotowanym w ramach Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018!

Oficjalne wyniki Rankingu Perspektywy 2018

Więcej...