Aktualności

Konkurs grantowy dla studentów I i II roku studiów. Odnośnik kieruje do pliku graficznego

Zakład Poradnictwa Społecznego i Wydział Studiów Edukacyjnych w sieci UNESCO Unitwin Network
Wiadomość, opublikowana 14-02-2018

Z przyjemnością informujemy, iż sukcesem zakończyły się działania Zakładu Poradnictwa Społecznego zainaugurowanie w 2016 roku zmierzające do przyłączenia się do projektu Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) – UNITWIN NETWORK – międznarodowa sieć uniwersytecka. Kierownikiem projektu: Life designing – poradnictwo i edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju i godnej pracy została prof. zw. dr hab. Magdalena Piorunek, funkcję koordynatora projektu powierzono dr Joannie Kozielskiej.

Więcej...
Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-02-2018

Już 22 lutego 2018 r. odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych - gratka dla miłośników historii, regionalistów i wszystkich mieszkańców Gniezna, którzy interesują się dziejami naszego miasta.

Więcej...
Międzynarodowy obóz studencki w Tajlandii
Wiadomość, opublikowana 14-02-2018

W dniach 16-23 czerwca 2018 roku odbędzie się na Uniwersytecie Walailak w Tajlandii międzynarodowy obóz dla studentów 2nd Walailak University Cultural Camp 2018.

Więcej...
Obserwatorium Astronomiczne UAM śledzi w kosmosie roadstera Tesli
Wiadomość, opublikowana 16-02-2018

Obserwatorium UAM, wykorzystując swój najnowocześniejszy, zdalnie sterowany teleskop umieszczony w Arizonie, prowadzi pilotażowy program w ramach którego fotografowane są najróżniejsze obiekty kosmiczne od satelitów geostacjonarnych po mikro- i nanosatelity na niskich orbitach. Teleskop ten jest w stanie zarejestrować piłeczkę ping-pongową znajdującą się na orbicie 1000km nad Ziemią. Dzięki takim obserwacjom wyznaczane są pozycje i orbity obiektów, co pozwala przewidywać ich przyszłe trajektorie oraz ostrzegać przez potencjalnymi zderzeniami.
W ramach tych działań wykonane zostały obserwacje wystrzelonego dnia 6 lutego 2018r. za pomocą prototypowej rakiety Falcon Heavy firmy Space X nietypowego pojazdu kosmicznego - kabrioletu Tesla.

Więcej...
Konferencja - Niedziela - dies Domini – dies Ecclesiae – dies Hominis
Wydarzenie, trwa od 22-02-2018 do 23-02-2018

W dniach od 22 do 23 lutego 2018 roku Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Teologiczny, Zakład Liturgiki i Homiletyki oraz Koło Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu organizują międzynarodową konferencję naukową: „Niedziela - dies Domini – dies Ecclesiae – dies Hominis”

Więcej...
Dom studencki "Hanka" już otwarty
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

"Oddajemy dziś po remoncie Dom Studencki 'Hanka': ważne miejsce w życiu studenckim Uniwersytetu im Adama Mickiewicza i Poznania" - mówił podczas otwarcia Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki. "Dziękuję władzom uniwersyteckim za kolejny wyremontowany obiekt" - gratulowała skończonego dzieła Miejski Konserwator Zabytków Joanna Bielawska- Pałczyńska. "90-latek (DS) jest w dobrej formie i mam nadzieję, że w takiej pozostanie przez dłuższy czas" – dodała. Chętni do zamieszkania w akademiku od 1 marca mogą składać wnioski o zakwaterowanie w dziale nauczania w Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego 1 (pokój 27).

Więcej...