Aktualności

Konkurs grantowy dla studentów I i II roku studiów. Odnośnik kieruje do pliku graficznego

MCK w Krakowie szuka praktykantów i stażystów - ruszył program Ekipa ERDK 2018
Wiadomość, opublikowana 02-02-2018

W ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 Międzynarodowe Centrum Kultury prowadzi program dla stażystów i wolontariuszy pod hasłem „Ekipa ERDK”.

O Ekipie ERDK: Rok 2018 będzie świętem różnorodności i bogactwa dziedzictwa kulturowego w Europie. Dlatego chcemy zaprosić studentów do współtworzenia oferty ERDK. Ekipa będzie działać na wielu polach: promocji wydarzeń, organizacji wystaw i działań edukacyjnych oraz wsparcia organizacyjnego podczas konferencji.

Więcej...
Wystawa pt. „Górnictwo w Tatrach Polskich”
Wydarzenie, trwa od 01-02-2018 do 28-02-2018

W dniu 1 lutego 2018 roku w holu głównym Collegium Historicum otwarta została wystawa przygotowana przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Tatrzański Park Narodowy pt. „Górnictwo w Tatrach Polskich”. Autorzy wystawy przypominają przemysłową przeszłość gór, gdy wśród ich stoków pozyskiwano surowce skalne, żelazo i mangan oraz metale kolorowe takie jak miedź i srebro. Prezentację tego nieco już zapomnianego oblicza polskich Tatr, można zwiedzać do końca lutego.

Więcej...
WARTO być kreatywnym. Spotkanie z Adamem Szustakiem OP.
Wydarzenie, rozpoczyna się 05-02-2018

Zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu inspirujących rozmów o życiu, drodze i celu. Są to spotkania otwarte, organizowane we współpracy Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozmowa "WARTO być kreatywnym" z dominikaninem, znanym rekolekcjonistą, Adamem Szustakiem odbędzie się 5 lutego o godz. 19:15 w Auditorium Maximum (Coll. Iuridicum Novum, WPiA, al. Niepodległości 53, Poznań).

Więcej...
Dołącz do globalnej organizacji młodych!
Wiadomość, opublikowana 31-01-2018

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć ludzi takich, jak Ty? Ciekawych świata, pełnych energii, a przede wszystkim gotowych robić coś więcej, niż tylko wypełniać codzienne obowiązki?
AIESEC to organizacja prowadzona przez młodych ludzi w ponad 120 krajach na świecie. Jej członkowie zajmują się realizacją międzynarodowych projektów dla lokalnych społeczności zdobywając praktyczne doświadczenie i rozwijając umiejętności miękkie. Dzięki temu, że próbują swoich sił w różnych obszarach, łatwiej zdecydować im, co chcą robić w przyszłości.

Więcej...
Premiera nowego filmu promocyjnego UAM
Wiadomość, opublikowana 14-02-2018

Ponad dwa miesiące zdjęć, kilkudziesięciu statystów i kultowe sceny znane ze srebrnego ekranu - nowy film promocyjny UAM jest już dostępny online. Zapraszamy do oglądania!

Więcej...
Uniwersyteckie Wykłady na Zamku
Wydarzenie, rozpoczyna się 13-02-2018

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury "Zamek" zapraszają na kolejne spotkanie w ramach "Uniwersyteckich Wykładów na Zamku", poświęcone w tym roku problemowi wolności. Prelekcja odbędzie się 13 lutego o godzinie 18:00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury „Zamek”. Wykład wygłosi prof. dr hab. Waldemar Łazuga z Wydziału Historycznego UAM, a jego tytuł brzmi: "Po co komu wolność? O naszym i nie naszym do niej stosunku".

Więcej...