Oświadczenie Rektora
Wiadomość, opublikowana 17-03-2017

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci!

W lutym tego roku zwróciłem się do wszystkich członków wspólnoty akademickiej UAM z apelem o to, by język politycznych sporów nie łamał obowiązującej na Uniwersytecie zasady poszanowania godności innych, a wypowiedzi publiczne, nawet wypowiadane we własnym imieniu, nie godziły w dobre akademickie obyczaje.

Szanując Państwa prawo do wypowiadania własnych poglądów, pamiętając o tym, że ślubowanie zobowiązuje Państwa do uczciwości i dążenia do prawdy, ale także do tolerancji i poszanowania cudzej godności, apeluję o powściągliwość i rozwagę, szczególnie potrzebne w czasach politycznych sporów. Występowanie w obronie spraw wielkich i słusznych nie usprawiedliwia bowiem zachowań niezgodnych z dobrymi obyczajami, obraźliwych, znieważających czy sytuujących się na granicy prawa. Uprzedzam, że jako Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, nie będę tolerować działań, które szkodzą wizerunkowi uczelni i nie są zgodne z etosem akademickim.

Rektor
Prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Julia Ruminiecka

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.