Jest rekord, czekamy na zatwierdzenie!
Wiadomość, opublikowana 15-05-2017

2908 osób podjęło w środę 10 maja próbę pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób równocześnie wykonujących przysiady. Bicie rekordu było jednym z wydarzeń Dnia Sportu na UAM. Na Morasku, mimo chłodu i drobnego deszczu sportowe zmagania rozpoczęła uroczysta inauguracja, podczas której zaprezentowały się wszystkie sekcje sportowe działające na Uniwersytecie. Znicz Olimpijski zapaliła Prorektor d/s studenckich prof. Bogumiła Kaniewska.

Wszyscy uczestnicy chcący pobić rekord przeszli przez specjalne bramki, został przygotowany materiał filmowy. Cała dokumentacja wraz z protokółem wysłana zostanie teraz do Londynu do Kapituły Guinness World Records®, skąd nadejdzie ostateczne potwierdzenie pobicia dotychczasowego rekordu w tej kategorii, który wynosił 2201 osób i należy do Chińczyków. 

 
W trakcie Dnia Sportu rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa UAM w Pływaniu, XXIV Bieg Wiosenny, w którym wzięło udział ponad 1500 osób. Odbył się także Maraton Fitness i Maraton Jogi. W zawodach Strong Man zwyciężył Jarosław Janik z wydziału prawa i administracji UAM.

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska