Wykład gościnny dr. Romana Beljutina na Wydziale Neofilologii UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-11-2017

Zakład Gramatyki Opisowej Języka Niemieckiego w IFG Wydziału Neofilologii UAM zaprasza na wykład Ich habe fertig. Über die verbalen Fehlpässe im Sportdiskurs, który wygłosi dr Roman Beljutin (Smolenskij Gosudarstvennyj Universitet, Smoleńsk) 20 listopada 2017 r. (poniedziałek), godz. 9:45, s. C-3 Collegium Novum.

Dr Roman Beljutin, germanista i socjolog, jest wykładowcą w Katedrze Języka Niemieckiego i kierownikiem Działu Współpracy Zagranicznej Państwowego Uniwersytetu w Smoleńsku (Rosja).  Jest stypendystą DAAD i Instytutu Goethego, uczestnikiem projektu UE „Vernetzte und gestufte Aus- und Weiterbildung im Bildungsmanagement”. Wykłady gościnne dr Beljutin wygłaszał m.in. w Norymberdze, Magdeburgu, Hagen, Würzburgu, Bochum, Hanowerze, Innsbrucku, Warszawie, Łodzi. Badania naukowe prelegenta obejmują lingwistykę kognitywną, teorię metafor, dyskurs sportowy (piłka nożna), komunikację interkulturową, realioznawstwo niemieckie.

Wykład jest drugą prelekcją w ramach wykładów CoLLeG. CoLLeG (Corpus-Lingusitik – Lexik – Grammatik) to cykl wykładów gościnnych organizowanych przez Zakład Gramatyki Opisowej Języka Niemieckiego.

Strona domowa dra Romana Beljutina

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb