Spotkanie literackie z Kazimierzem Brakonieckim w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, rozpoczyna się 13-12-2017

Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy w Collegium Polonicum w Słubicach wraz z Biblioteką Collegium Polonicum zapraszają na spotkanie literackie z Kazimierzem Brakonieckim „Co to jest światologia?”, które odbędzie się w bibliotece Collegium Polonicum w środę, 13 grudnia br. o godz. 18.00.

Tematem spotkania będzie światologia – autorski projekt dynamicznego postrzegania świata (światować po warmińsku znaczy żyć), nawiązujący między innymi do geopoetyki Kennetha White’a, szkockiego poety i filozofa mieszkającego i tworzącego na surowym wybrzeżu celtyckiej Bretanii.
 
Kazimierz Brakoniecki – ur. w 1952 roku na Warmii, w Barczewie koło Olsztyna. Poeta, eseista, krytyk literacki, redaktor, tłumacz literatury francuskiej Bretanii, autor antologii literackich, animator kultury, kurator wystaw plastycznych. Współtwórca (z Robertem Trabą) Wspólnoty Kulturowej „Borussia”. Dyrektor Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d'Armor Warmia i Mazury w Olsztynie.
 

Informację wprowadził/a: Ewa Bielewicz – Polakowska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.