Wizyta maturzystów z Ukrainy
Wiadomość, opublikowana 13-12-2017

W dniu 13 grudnia  br. Dział Współpracy z Zagranicą podejmował grupę ukraińskich maturzystów , odwiedzających Poznań, w poszukiwaniu interesujących kierunków studiów i specjalności.

Grupa licząca 25 osób, uczniów szkół średnich i ich rodziców przyjechała na UAM z kilku różnych regionów Ukrainy centralnej i zachodniej, dzięki pośrednictwu p. Krystyny Piszczyk z agencji Euro Edu Group Studix.eu, mającej siedzibę we Lwowie.  Gości najbardziej interesowały przedmioty w zakresie filologii, stosunków międzynarodowych i nauk humanistycznych, a także kursy języka polskiego.  Prezentację multimedialną w j.ukraińskim prowadził pracownik DWZ UAM, Kostantyn Mazur.

On Wednesday, December 13th, the AMU International Office hosted a group of 25 High School students from central and western Ukraine, looking for opportunities to enroll into a university in Poland.  Mr. Kostantyn Mazur who prepared and conducted a multimedia presentation in Ukrainian was pleased to see an active interest of the potential candidates generated in language studies at AMU including courses of Polish language, international relations and humanities.   Students from Ukraine along with some of their parents were brought to Poznan by Mrs. Krystyna Piszczyk from the Euro Edu Group Studix.eu, a recruitment agency based in Lviv (western Ukraine, near the Polish border).

Informację wprowadził/a: Joanna Janas