Warsztaty dla nauczycieli języków obcych na Wydziale Neofilologii UAM „Pisanie kreatywne – antidotum na niechęć uczniów do pisania?”
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-01-2018

Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii UAM zaprasza nauczycieli wszystkich języków obcych na drugą edycję bezpłatnych warsztatów pt. „Pisanie kreatywne – antidotum na niechęć uczniów do pisania?”, które poprowadzi dr Agnieszka Pawłowska-Balcerska z Zakładu Dydaktyki Języka Niemieckiego w Instytucie Filologii Germańskiej UAM w Poznaniu. Warsztaty odbędą się w dniu 15 stycznia 2018 roku w godz.: 13:15-14:45 w siedzibie IFG (al. Niepodległości 4, blok B), w sali 412.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną w teorii i praktyce możliwości wspierania sprawności pisania obcojęzycznego poprzez pisanie kreatywne. Podjęta zostanie próba znalezienia odpowiedzi na pytania:

• Czym są (językowa) kreatywność oraz kreatywne pisanie?
  • Czy poprzez pisanie kreatywne można pokazać uczniom, że pisanie w języku obcym wcale nie musi być trudne, żmudne i nudne?

Wszyscy uczestnicy otrzymają imienne zaświadczenia o udziale w warsztatach metodycznych. Prosimy o przesłanie zgłoszeń do dnia 08 stycznia 2018r. na adres: renary@amu.edu.pl.

Osoba odpowiedzialna za organizację warsztatów: dr Renata Rybarczyk

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb