Sztuka na Ogrodach – grudzień 2017
Wiadomość, opublikowana 18-12-2017

Zakład Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma przyjemność zaprezentować w ramach kolejnych odsłon projektu SZTUKA NA OGRODACH wystawy: Jędrzej Stępak - Uskrzydlenie, instalacja 2017; Paulina Kortus - Portrety przypadku; Karolina Pierzchalska - Fotografia. Wystawy można zobaczyć w budynku E WSE UAM od dnia 12 grudnia 2017 roku. W imieniu Organizatorów serdecznie zaprasza wszystkie osoby do zwiedzenia wystawy.

Podczas wystaw będą mogli Państwo zapoznać się z twórczością:

KAROLINY PIERZCHALSKIEJ

Studentka II roku, I stopnia Pedagogiki, specjalność Edukacja Elementarna i Terapia Pedagogiczna. Współpracuje z Akademią Przyszłości, Stowarzyszeniem im. Feliksa Nowowiejskiego. Jest także członkinią Interdyscyplinarnego Koła Naukowego „Mediocratum”, Zespołu Wokalnego „Mystery” oraz nowopowstałego Koła Naukowo-Artystycznego WSE UAM.

PAULINY KORTUS

Studentka II roku, I stopnia Pedagogiki, specjalność Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe. Jest także harcerką i asystentką w dziecięcej pracowni rysunku ,,DOMINek”. W przyszłości wiąże swoją pracę z kształceniem dzieci i młodzieży pod kątem artystycznym.

JĘDRZEJA STĘPAKA

Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Uzyskał dyplom w 1978 r. w Pracowni Gobelinu prof. Magdaleny Abakanowicz oraz Pracowni Plakatu prof. Waldemara Świerzego. W 2001 uzyskuje kwalifikacje I stopnia w dziedzinie sztuk plastycznych w zakresie dyscypliny artystycznej rzeźba w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

W latach 1999-2008 był kierownikiem Pracowni Form Przestrzennych Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej WSE UAM na stanowisku profesora i specjalizuje się w arteterapii. Od 1977 r. współpracuje z różnymi teatrami tworząc autorskie spektakle z wykorzystaniem własnych prac. Od 1979 r. prowadzi Pracownie Tkaniny przy Centrum Kultury Zamek oraz od 2004 r. Pracownie Form Wizualnych w CK Zamek. W 1994 r. otrzymał stypendium fundacji Kościuszkowskiej w USA, gdzie prowadził zajęcia ze studentami na ośmiu uniwersytetach (m.in. Parsons The New School of Designe w Nowym Jorku, Kalifornia Art. Institute w San Francisco, San Francisco State University). Gościnnie wykładał także jako visiting artist m.in. na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, Redfield w Amsterdamie i Minerwa w Groningen w Holandii, Akademii Sztuk Pięknych w Kijowie i na Uniwersytecie Lwowskim oraz University Technology Mara (Shah Alam, Kuala Lumpur), University Sains Malaysia (Penang). Artysta był współprojektantem polskiego Pawilonu na Światowej Wystawie EXPO w Sewilii w 1992 roku.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Członkiem Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych Eko Art oraz Członkiem Stowarzyszenia Architektura Krajobrazu. Współpracował z organizacją GreenPeace. Prowadzi w Polsce i wielu krajach warsztaty na temat architektury krajobrazu i rzeźby. Jest autorem około 60 wystaw indywidualnych i brał udział w ponad 120 wystawach zbiorowych i działaniach teatralnych w kraju i za granicą. Artysta realizuje swoje wizje oddając cześć swej muzie, jaką jest dla niego natura. Aktywnie wspiera debiutujących w świecie sztuki młodych twórców. Jego realizacje rzeźb z wykorzystaniem „żywej" i ciętej wikliny znajdują się w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Holandii, Danii, Niemczech i Malezji. Prace Autora znajdują się w zbiorach Muzeum Plakatu w Warszawie, Muzeum Ziemi w Warszawie, Muzeum Narodowym w Poznaniu, w Muzeach w Kaliszu, Słupsku, Nowym Tomyślu, Savaria Museum w Szombathely (Węgry), Muzeum sztuki w Lahtii (Finlandia), Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz w gmachach użyteczności publicznej i kolekcjach prywatnych w wielu krajach.

Informację wprowadził/a: Michał Nowicki