Wampiriada NZS UAM - edycja świąteczna 2017
Wydarzenie, trwa od 18-12-2017 do 20-12-2017

Wampiriada to coroczny projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Pokazuje on, że poprzez honorowe krwiodawstwo oddajemy coś, co nic nas nie kosztuje, a dla biorcy jest na miarę złota! Tegoroczna akcja odbywa się w dniach 18-20.12.2017 r. na Wydziale Biologii i Wydziale Nauk Społecznych.

Krew to tkanka, dla której nie udało się stworzyć zamiennika. Z tego powodu każda kropla ma wielkie znaczenia dla zdrowia i życia ludzi dookoła Ciebie. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć kto z Twoich bliskich będzie potrzebował ratunku już jutro.
Nie bądźmy obojętni na drugiego człowieka w te Święta!

Każdego dnia zapotrzebowanie na daną grupę krwi się zmienia - nawet jeśli sami nie chcecie, nie możecie lub nie lubicie igieł - namówcie partnerów, rodzinę, znajomych. Im więcej Nas będzie, tym więcej dobra zdziałamy.

Kiedy i gdzie?

Akcja honorowego krwiodawstwa na UAM
(9:00 – 14:00)

18.12 - Wydział Biologii (krwiobus)
19.12 - Wydział Biologii (stacjonarnie)
20.12 – Wydział Nauk Społecznych (stacjonarnie)

Czy możesz zostać krwiodawcą?
- 18 – 65 lat
- waga ponad 50 kg
- temp. nie przekracza 37 st C
- czujesz się zdrowy
- dokument tożsamości (PESEL + zdj)
- przyjdź po lekkim posiłku
Więcej na ten temat: strona RCKiK

Dodatkowo każdej osobie przysługuje prawo do zwolnienia po zgłoszeniu tego lekarzowi:
- 2-godzinnego: w przypadku, gdy osoba nie może oddać krwi po badaniach lekarskich
- całodniowego: gdy osoba przejdzie przez całą procedurę i odda krew

Organizatorami są NZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Wampiriada Poznań

Koordynatorki:
Dominika Kaźmierska
Justyna Stanisławiak

Podaruj najcenniejszy dar w te Święta - Twoja krew darem życia!

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna