III Forum Pełnomocników ds. Studentów z Niepełnosprawnościami: „Formy wsparcia studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej w szkolnictwie wyższym” – 21-22 marca 2018
Wiadomość, opublikowana 05-03-2018

Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami oraz Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra” serdecznie zapraszają na III Forum Pełnomocników "Formy wsparcia studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej w szkolnictwie wyższym", które odbędzie się w dniach 21-22 marca 2018 r. (środa-czwartek) na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kogo zapraszamy?

Do udziału zapraszamy Pełnomocników, Pracowników biur ds. studentów  z niepełnosprawnościami oraz Studentów zrzeszonych w organizacjach działających na rzecz studentów z niepełnosprawnościami. Ze względu na zakres tematyczny i ogólnopolski zasięg wydarzenia liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. W pierwszym dniu forum (środa 21 marca) zapraszamy także wolnych słuchaczy - Studentów i Pracowników UAM - wymagane jest zgłoszenie przez formularz zgłoszeniowy.

Termin:

21-22 marca 2018 r. (środa-czwartek)

Miejsce:

Wydział Historyczny UAM
Umultowska 89d, 61-614 Poznań

Koszt udziału:

300 zł / osoba

Opłata nie będzie obejmować:

• zakwaterowania i śniadań
  • transportu z miejsca zakwaterowania na miejsce obrad konferencyjnych

Co w programie?

W programie między innymi wykład prowadzony przez specjalistów z Fundacji SYNAPSIS „Wsparcie  w procesie edukacji studenta z ASD na wyższej uczelni – doświadczenia Fundacji SYNAPSIS”, czas na networking, prezentacje różnych uczelni w zakresie wspierania studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej oraz panel dyskusyjny w formie Open Space Technology. Ramowy program w załączniku.

W trakcie forum zapewniamy:

• wykład specjalistów z Fundacji SYNAPSIS,
  • czas na networking,
  • udział w sesji plenarnej i panelu dyskusyjnym z udziałem ekspertów_ek,
  • pomoc wolontariuszy przez cały czas trwania konferencji, w tym pomoc w dotarciu na miejsce konferencji,
  • wykład w sali wyposażonej w pętlę induktofoniczną,
  • tłumacza języka migowego (po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby przez uczestników_czki),
  • stenotypistę,
  • materiały konferencyjne, również w powiększonym druku lub w formie cyfrowej (po uprzednim zgłoszeniu takiej
  • potrzeby przez uczestników_czki),
  • catering podczas przerw kawowych i obiadowych z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb (po uprzednim zgłoszeniu),
  • certyfikat udziału w konferencji.

Zgłoszenia na forum:

WYŁĄCZNIE poprzez wypełnienie formularza on-line dostępnego pod linkiem:

Zapraszamy również wolnych słuchaczy na pierwszy dzień konferencji. Jeśli chcesz uczestniczyć w pierwszym dniu Forum (środa 21 marca) jako wolny słuchacz na wykładzie Fundacji SYNAPSIS - wybierz opcję "Wolny słuchacz" w formularzu zgłoszeniowym.

Udział wolnego słuchacza jest DARMOWY i przysługuje wyłącznie studentom i pracownikom Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wolnym słuchaczom oferujemy wyłącznie udział w wykładzie i dostęp do serwisu kawowego podczas oraz certyfikat udziału. Obiad we własnym zakresie.

Opłata za udział:

• Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego należy dokonać płatności 300 zł / osoba na subkonto konferencji:
    Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
    ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań
    Nr konta (BZ WBK): 77 1090 1362 0000 0000 3601 7903
    Tytułem: K00000667 – imię i nazwisko
  • Wpłata stanowi potwierdzenie udziału w konferencji. Brak wpłaty oznacza rezygnację z udziału.
  • Faktura VAT za opłacenie udziału w konferencji będzie gotowa do odbioru w trakcie konferencji pod warunkiem prawidłowego podania danych do faktury przez Uczestnika w formularzu zgłoszeniowym.
  • Istnieje możliwość wystawienia fraktury pro-forma tylko po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.

Dodatkowych informacji udziela:

Krzysztof Osóbka
krzysztof.osobka@amu.edu.pl
tel. (0-61) 829 2243

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Poniżej zdjęcia z poprzedniej edycji Forum Pełnomocników Doskonalenie form wspierania studentów z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym (marzec 2017).

Patronat:

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu