Wykład gościnny prof. Marty Dynel w serii Distinguished Professors' Lectures na Wydziale Anglistyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-04-2018

Wydział Anglistyki zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych na wykład prof. dr hab. Marty Dynel (Uniwersytet Łódzki) pt. "Humor i (nie)prawdziwość". Wykład, w j. angielskim, odbędzie się 19 kwietnia br. o godz. 18:30 w sali C1 Collegium Novum. Wykład poświęcony jest teorii humoru, a w szczególności rozważaniom na temat humoru konwersacyjnego w odniesieniu do takich jego aspektów jak zabawność, prawdziwość i nieprawdziwość komunikacyjna.

W oparciu o krytyczny przegląd literatury, profesor Dynel omówi ukryte (covert) i jawne (overt) znaczenia, jakie humor konwersacyjny potencjalnie komunikuje i jak te znaczenia kształtują jawną prawdziwość i ukrytą nieprawdziwość komunikacyjną.

Więcej informacji na http://wa.amu.edu.pl/wa/node/9743

Informację wprowadził/a: Marcin Turski