Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu zaprasza na wykład studentów UAM
Wiadomość, opublikowana 16-04-2018

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu zaprasza na wykład "Komuna Otwock. Komuna Warszawa. Od anarchizmu do kapitalizmu". Wykład odbywa się w ramach Otwartych Wykładów Uniwersyteckich.

Wydarzenia będzie miało miejsce 18 kwietnia (środa) o godzinie 18.00 w Atrium UAP (bud. B) – wejście od ul. Lewandowskiej 20.

Komuna// Warszawa to jeden z najważniejszych teatrów niezależnych, eksperymentujący na styku sztuk performatywnych, wideoinstalacji i muzyki. Komuna// Warszawa w swej twórczości sięga po tematy ważne i współczesne, nieustannie poszukując nowych form i środków wyrazu.

Tworząc przestrzeń do twórczego dialogu i dyskusji, przyciąga twórców młodego pokolenia. Swoje spektakle zrealizowali tu m.in. Monika Strzępka i Paweł Demirski, Krzysztof Skonieczny, Marcin Liber, Paweł Passini, Krzysztof Garbaczewski i Marcin Cecko, Leszek Bzdyl, Mikołaj Mikołajczyk, Weronika Szczawińska czy Wojtek Ziemilski. Spektakle Komuny były prezentowane i nagradzane na festiwalach międzynarodowych m.in. w Edynburgu, Kijowie, Moskwie, Berlinie, Nowym Jorku, Monachium, Tbilisi czy Teheranie.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Zapraszamy do udziału.

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald