Wystawa fotograficzna Jennifer Ramme - Odblask w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, trwa od 11-05-2018 do 11-05-2018

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Jennifer Ramme "Odblask", który odbędzie się w dniu 11 maja 2018 o godz. 20:00 w foyer Collegium Polonicum w Słubicach.

Wystawa prezentuje fotografie reportażowe oraz inscenizacyjne. Powracającym motywem w pracach jest reprodukcja i destrukcja w najrozmaitszych wariacjach, w tym: repliki replik; analogie i homologie; podobieństwa i parodie; blask i odblask.

Obok motywu społecznej reprodukcji i destrukcji, będzie można także obejrzeć bunt robotów kuchennych i integrowanie się tego co przeciwstawne, jak chociażby temat zawarty w lśniących ekspozycjach płci. Tutaj odblask przebija czasem sam blask, tworząc nową jakość. Przeciwieństwa jednoczą się też w ujęciach ludzi i krajobrazów, radości i rozkładu. Reportażowe fotografie natomiast obejmują między innymi pobłyskiwanie dawnych brunatnych pochodów w Warszawie. Przeciwieństwa zbiegają się przy tym wszystkim w jednorazowe ujęcia krajobrazu i ludzi, na których promieniowanie i rozpad, radość i strach same wpadają sobie w ramiona.

Jennifer Ramme, asystentka w Katedrze Polsko-Niemieckich Związków Kulturowych i Literackich oraz Gender Studies na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina. Obok pracy naukowej zajmuje się sztuką, w szczególności fotografią, którą studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Okładka „Wysokich Obcasów“ z jej zdjęciem tytułowym została nagrodzona w prestiżowym konkursie „Grand Front”. Jej zainteresowania naukowe to ruchy społeczne, kultura protestu, polityka formy i estetyki.

Wystawę można oglądać w dniach 11.05.-6.06.2018.

Na wystawę zaprasza Katedra Polsko-Niemieckich Związków Literackich i Kulturowych oraz Gender Studies

Wystawa jest organizowana dzięki finansowanemu wsparciu działu Eventmanagement (EUV)  oraz Pani  Prof. dr Evy Kocher, za co serdecznie dziękujemy!

Informację wprowadził/a: Ewa Bielewicz – Polakowska