Studentka Wydziału Fizyki UAM najsilniejszą studentką w Polsce!
Wiadomość, opublikowana 08-05-2018
Marika Zandecka, studentka I roku studiów II stopnia Fizyki Medycznej zdobyła złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w kat. do 63 kg.

Ponadto uzyskała drugi najlepszy wynik w klasyfikacji OPEN (wszechwag, uwzględniającej również wagi zawodniczek) oraz podniosła największy ciężar spośród wszystkich uczestniczek zawodów bijąc przy tym kilka Akademickich Rekordów Polski.

Jej wyniki to:

• 130 kg w przysiadzie,
  • 75 kg w wyciskaniu sztangi leżąc (Akademicki Rekord Polski),
  •  155.5 kg w martwym ciągu (Akademicki Rekord Polski).

Pozwoliło jej to uzyskać łączny wynik w trójboju: 360.5 kg, będący nowym Akademickim Rekordem Polski w kat. do 63 kg poprawionym aż o 38 kg!

Jej sukces walnie przyczynił się do uzyskanie pierwszego miejsca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w klasyfikacji drużynowej kobiet.

Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Informację wprowadził/a: Marek Nowak