Studenciu UAM na podium Akademickich Mistrzostw Polskich Debat Oksfordzkich
Wiadomość, opublikowana 15-05-2018

Drużyna złożona z 3 studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i 1 studenta Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu 13 maja zdobyła tytuł wicemistrza II Akademickich Mistrzostw Polskich Debat Oksfordzkich.

Drużyna debatowała w składzie: 

  • Wiktor Jonasz Jacaszek - student stosunków międzynarodowych (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu)
  • Fryderyk Małecki - student zarządzania (Wydział Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu)
  • Jacek Sołtysiak - student dziennikarstwa i komunikacji społecznej (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu)
  • Wiktoria Licha - studentka prawa (Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu)

Ponadto, Wiktoria Licha otrzymała tytuł najlepszej mówczyni finału!

Turniej odbywał się w Krakowie, a uroczysty finał miał miejsce w sali obrad Rady Miasta Krakowa z udziałem honorowego gościa: Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. 

Drużyna poznańska w finale zmierzyła się z drużyną Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Informacje na temat turnieju oraz relacje z przebiegu debat można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/AkademickieMPDO

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.