Sukces studentów UAM (WNPiD, WPiA) na Akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich
Wiadomość, opublikowana 16-05-2018

Drużyna złożona z 3 studentów UAM i studenta UEP zdobyła tytuł Wicemistrza II Akademickich Mistrzostw Polskich Debat Oksfordzkich, które odbywały się w Krakowie.

Drużyna debatowała w składzie:
Wiktor Jonasz Jacaszek - student stosunków międzynarodowych (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu);
Wiktoria Licha - studentka prawa (Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu). Ponadto, Wiktoria Licha otrzymała tytuł najlepszej mówczyni finału;
Fryderyk Małecki - student zarządzania (Wydział Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu);
Jacek Sołtysiak - student dziennikarstwa i komunikacji społecznej (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu).

Uroczysty finał odbył się w sali obrad Rady Miasta Krakowa z udziałem honorowego gościa: Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina.
Drużyna poznańska w finale zmierzyła się z drużyną Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Informacje na temat turnieju na stronie: https://www.facebook.com/AkademickieMPDO

Informację wprowadził/a: Marcin Piechocki