Przyszłość Europy w IKE
Wiadomość, opublikowana 25-05-2018

Dnia 11.05.2018 roku Instytut Kultury Europejskiej UAM miał przyjemność gościć w swoich murach wyjątkowych młodych ludzi z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Mistrzowie zabawy”. Maluchy trafiły pod skrzydła I roku projektowania kultury: Agaty Karlińskiej - Kociuba, Weroniki Moskalik, Anny Minda, Olgierda Dziuby oraz dr Piotra Pawlaka.

Studenci wprowadzili dzielnych przedszkolaków w tajniki funkcjonowania struktur Unii Europejskiej. Goście zwiedzili mury uniwersytetu oraz kampus, wzięli udział w zajęciach na których zaznajomili się z legendą o Europie i poznali maskotkę Syriusza. Tego dnia mieli możliwość poczuć się częścią wspólnoty studenckiej, zabierając ze sobą nowe wiadomości i kolorowanki, a studentom i pracownikom IKE zostawiając urocze wspomnienia.

Spotkanie należy zaliczyć do bardzo udanych. Zarówno studenci, jak i „Mistrzowie zabawy” mają nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Informację wprowadził/a: Piotr Pawlak