Relacja z Otwarcia Pracowni i Kolekcji Literatury dla Dzieci w Bibliotece WFPiK
Wiadomość, opublikowana 11-06-2018

4 czerwca 2018 r. w Bibliotece Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM im. Józefa Tomasza Pokrzywniaka otwarta została Pracownia i Kolekcja Literatury dla Dzieci.

Otwarciu towarzyszyło głośne czytanie fragmentu Chatki Puchatka Alana Alexandra Milne’a w przekładzie Ireny Tuwim – w role bohaterów wcielili się: Prorektor UAM ds. studenckich, prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska (jako Maleństwo i Tygrysek), Dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz (jako Kłapouchy), oraz członkinie Koła Sztuki dla Dzieci „Na Wysokiej Górze” – Angelika Białek, Klaudia Kurzawa i Sara Janik. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko pracownicy i studenci WFPiK, ale również grupa sześciolatków Sprytne Lisy z Publicznego Przedszkola Cogito w Poznaniu.

Otwarcie Pracowni i Kolekcji połączone było z inauguracją pracy Wydziałowego Zespołu ds. Badań nad Literaturą i Kulturą Dziecięcą, powołanego pod kierunkiem prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej, w skład którego weszli pracownicy oraz doktoranci Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, a także dyrekcja Biblioteki WFPiK.

Zbiory Kolekcji Literatury dla Dzieci są dostępne dla badaczy i czytelników na pierwszym piętrze Biblioteki (Collegium Maius, ul. Fredry 10 w Poznaniu).

Informację wprowadził/a: Monika Sidorowska