Relacja z wykładu otwartego "Językowy obraz piłki nożnej" na Wydziale Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 12-06-2018

W czwartek, 7 czerwca 2018 r., w sali C3 Collegium Novum, odbył się wykład otwarty prof. dr hab. Janusza Taborka pt. "Językowy obraz piłki nożnej", podczas którego zostały przedstawione językowe cechy komunikacji kibica piłkarskiego oraz językowy obraz piłki nożnej występujący w mediach. Oprócz tego uczestniczący w wykładzie dowiedzieli się, w jaki sposób wyrażenia zaczerpnięte z języka piłki nożnej wzbogacają naszą codzienną komunikację.

Prelekcja odbyła się w ramach cyklu Wydziałowych Wykładów Otwartych, a jej termin nie był przypadkowy, bowiem przypadał na tydzień przed inauguracją piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji.

/Fot. Łukasz Piątkowski/

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb