Stażyści z Izraela w UAM
Wiadomość, opublikowana 11-07-2018

Do 10 lipca w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu goszczą przyszli doktoranci UAM pochodzący z Izraela. Biorą udział w specjalnie dla nich zorganizowanych warsztatach naukowych. Będą przygotowywać się do otwarcia przewodu doktorskiego oraz napisania pracy doktorskiej na Uniwersytecie.

Izraelczycy współpracują ze swoimi opiekunami naukowymi na UAM za pomocą maili, Skype’a i innych dostępnych mediów. Raz w roku przylatują do Poznania na tygodniowe warsztaty.

Pierwszego dnia warsztatów odbyła się 6. międzynarodowa konferencja organizowana przez Wydział Studiów Edukacyjnych, z udziałem stażystów z Izraela oraz doktorantów z UAM. W tym roku temat konferencji brzmiał: „A Person in a world of cultural and social change – new problems, new challenges Polish and Israeli Experiences”. W tym roku w warsztatach biorą udział 72 osób. Do tej pory obroniło się 5 stażystów, kolejne przewody są otwierane.

W program stażowy zaangażowane są następujące Wydziały UAM:

• Wydział Historyczny,
  • Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa,
  • Wydział Nauk Społecznych,
  • Wydział Studiów Edukacyjnych,
  • Wydział Anglistyki,
  • Wydział Neofilologii,
  • Wydział Prawa i Administracji,
  • Wydział Matematyki i Informatyki.

Zdjęcia do pobrania: http://fotoportal.amu.edu.pl/elementy-galerii/2529

Informację wprowadził/a: Przemysław Stanula