Konferencja z okazji 55-lecia Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Polsce
Wiadomość, opublikowana 04-04-2014
W dniach 15-16 maja 2014 roku Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta we współpracy z Radą Komisji, ambasadą USA, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje międzynarodową konferencję pod hasłem „Przywództwo, Edukacja i Innowacja”.

Głównym celem konferencji jest uczczenie obchodów 55-lecia Programu Fulbrighta w Polsce i 25 rocznicy pierwszych, wolnych wyborów w naszym kraju. Tytuł konferencji  „Przywództwo, Edukacja i Innowacja” (Leadership, Education, Innovation) to podsumowanie dotychczasowych osiągnięć i przedstawienie planów na lata następne. Konferencja zaprezentuje wpływ, zakres i plany strategiczne dla polsko – amerykańskich  badań naukowych i akademickich, a także działań kulturalnych i gospodarczych.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta chciałaby również podkreślić strategiczną rolę Stanów Zjednoczonych w kształtowaniu polskiej gospodarki, nauki i demokracji.  Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim, który jest gospodarzem wydarzenia. Konferencja będzie prowadzona w jęz. angielskim wraz z tłumaczeniem symultanicznym na jęz. polski z wyjątkiem warsztatów gdzie znajomość angielskiego jest konieczna.
W trakcie Konferencji będą miały miejsce 4 panele dyskusyjne:

15  maja 2014:

1. Business Leadership Effectiveness in a Fast Changing Environment.
  2. Innovation and Technology - Key Drivers for Industrial and Economic Development.
  3. Changes in Higher Education - Needs for Now and Future.

16 maja 2014:

1. Polish Democracy and Impact on East Europe
    Zarejestrowani studenci (wszystkich poziomów studiów) będą mieli możliwość uczestnictwa w czterech panelach oraz w dniu 16 maja w trzech warsztatach, w tym w jednym ogólnodostępnym Presentation Craft, oraz w dwóch innych do wyboru:
    1. How to publish your articles in indexed journals - warsztat w jęz. angielskim
    2. Planowanie kariery - od marzeń do realizacji
    3. How to write CV, statement, grant proposal - warsztat w jęz. angielskim

Ponadto rejestracja zapewnia przerwy kawowe, lunch oraz udział w losowaniu atrakcyjnych książek nt. USA. Koszt rejestracji dla studentów i doktorantów wynosi 80 zł.

Szczegóły oraz Formularz Rejestracyjny znajdują się pod adresem www.fulbright55.pl

Informację wprowadził/a: Joanna Janas