Międzynarodowa Konferencja pt. „Improving protection of victims’ rights: access to legal aid”
Wydarzenie, rozpoczyna się 09-06-2014 , godz. 10:00
Zakład Postępowania Karnego Wydziału Prawa i Administracji UAM organizuje Międzynarodową Konferencję pt. „Improving protection of victims’ rights: access to legal aid”.

Wydarzenie to realizowane jest w ramach projektu współfinansowanego przez Komisję Europejską dotyczącego pozycji pokrzywdzonego w procesie karnym i stanowi ostatni jego etap. Projekt, który koordynuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, realizowany jest wspólnie z reprezentantami trzech państw: Łotwy - Sabiedriskas Politicas Centrs PROVIDUS, Bułgarii - Center for the Study of Democracy i Włoch - Consorzio Interuniversitario per la Formazione.

Celem Konferencji jest prezentacja aktualnie obowiązujących systemów pomocy prawnej w Europie ze szczególnym uwzględnieniem Polski, Bułgarii, Łotwy i Włoch, a także dyskusja na temat możliwych kierunków rozwoju europejskiego systemu pomocy prawnej. W konferencji udział wezmą przedstawiciele środowiska naukowego z całej Europy, a także praktycy świadczący pomoc prawną na terenie Unii Europejskiej.
Konferencja organizowana jest pod patronatem Ministra Sprawiedliwości oraz Rzecznika Praw Obywatelskich. 
Zgłoszenia udziału prosimy kierować na adres mailowy kpk.uam@amu.edu.pl.
Po zakończeniu Konferencji planowane jest wydanie publikacji w języku angielskim. 
Udział w Konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają pomoc w zorganizowaniu noclegu. Plan Konferencji oraz szczegółowe informacje na temat projektu, który będzie przedmiotem dyskusji znajdują się pod adresem: http://victimsrights.eu/.

Konferencja odbędzie się 9 czerwca 2014 r. w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji, w sali Auditorium Maximum, w godz. 10-16.

Informację wprowadził/a: Ewa Opaska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.