Kultura i sport

Universitas CantatStudia to doskonały okres do rozszerzania zainteresowań pozanaukowych. Wielu spośród studentów uprawia sport w licznych sekcjach klubu uczelnianego AZS (UAM należy do grona najbardziej usportowionych uczelni wyższych w Polsce), wielu rozwija swoje zainteresowania artystyczne w kilku chórach (m.in. w "Chórze Kameralnym", w "Chórze Akademickim"), teatrach (m.in. w teatrach "Biuro Podróży" i "Strefa Ciszy"), orkiestrze uniwersyteckiej.

Miarą wielkości ośrodków akademickich są nagrody i wyróżnienia nadawane osobom szczególnie zasłużonym dla nauki, kultury, polityki czy życia społecznego. W gronie uhonorowanych tytułem Doktora honoris causa są m.in. Jan Paweł II, Maria Curie-Skłodowska, Józef Piłsudski, Kazimierz Ajdukiewicz, Krzysztof Penderecki, Zdzisław Jeziorański (Jan Nowak), Wisława Szymborska, ale również wybitne osobowości z zagranicy: Javier Solana, Peter Brook, Jean-Pierre Ebel, Albert Arnold Gore.


Na Targi po wiedzę i książkę
Wiadomość, opublikowana 24-03-2017

Ambasadorowie z UAM odpowiadają już na pierwsze pytania kandydatów, a czytelnicy przebierają w publikacjach. Na terenie MTP rozpoczęły się Targi Edukacyjne oraz Targi książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, a także, po raz pierwszy na terenach targowych, 21. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Więcej...
Znów kibicujemy UAM
Wiadomość, opublikowana 21-03-2017

Siatkarze AZS UAM Poznań zmierzą się z SPS Chrobry Głogów w meczu o mistrzostwo II ligi siatkówki mężczyzn. Będzie to spotkanie II fazy play-off. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 17:00 w najbliższą sobotę, 25 marca, na terenie hali UAM przy ul. Zagajnikowej 9.

Więcej...

Wszystkie wiadomości

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.