Kultura i sport

Universitas CantatStudia to doskonały okres do rozszerzania zainteresowań pozanaukowych. Wielu spośród studentów uprawia sport w licznych sekcjach klubu uczelnianego AZS (UAM należy do grona najbardziej usportowionych uczelni wyższych w Polsce), wielu rozwija swoje zainteresowania artystyczne w kilku chórach (m.in. w "Chórze Kameralnym", w "Chórze Akademickim"), teatrach (m.in. w teatrach "Biuro Podróży" i "Strefa Ciszy"), orkiestrze uniwersyteckiej.

Miarą wielkości ośrodków akademickich są nagrody i wyróżnienia nadawane osobom szczególnie zasłużonym dla nauki, kultury, polityki czy życia społecznego. W gronie uhonorowanych tytułem Doktora honoris causa są m.in. Jan Paweł II, Maria Curie-Skłodowska, Józef Piłsudski, Kazimierz Ajdukiewicz, Krzysztof Penderecki, Zdzisław Jeziorański (Jan Nowak), Wisława Szymborska, ale również wybitne osobowości z zagranicy: Javier Solana, Peter Brook, Jean-Pierre Ebel, Albert Arnold Gore.


Początek Kulminacji
Wiadomość, opublikowana 23-05-2017

23 maja, o godz. 13:30 rozpoczął się Festiwal Kultury Studentów Kulminacje. Przez 3 kolejne dni, żacy będą mieli okazję do uczestniczenia w warsztatach, spektaklach teatralnych, pokazach sztuk wizualnych oraz koncertach.

Więcej...
Noc, podczas której Collegium Maius stanie się muzeum
Wiadomość, opublikowana 23-05-2017

Noc Muzeów na stałe wpisała się w krajobraz imprez kulturalnych Poznania. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu także tworzy własne muzeum. Na razie trwa gromadzenie przyszłych zbiorów. Do powiększenia kolekcji mogą przyczynić się także Ci, którzy właśnie w Noc Muzeów odwiedzą Collegium Maius! 20 Maja, od godz. 17: 00 do 1: 00 w nocy, w holu głównym Collegium Maius, pracownicy UAM zbierać będą fotografie, dokumenty oraz inne pamiątki związane z Uczelnią, a także chętnie wysłuchają opowieści o latach studiowania, mistrzach oraz kolegach – zostaną one utrwalone. Także o godz. 17:00, JM Rektor, prof. Andrzej Lesicki, otworzy wystawę „W Collegium Maius. Od kolonizatorów do polonistów”. Budynek wzniesiono na potrzeby Komisji Kolonizacyjnej powołanej przez Sejm Pruski z inicjatywy Otto von Bismarcka w 1886 w celu wykupu ziemi z rąk polskich i przekazaniu jej niemieckim osadnikom.

Więcej...

Wszystkie wiadomości

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.