Kultura i sport

Universitas CantatStudia to doskonały okres do rozszerzania zainteresowań pozanaukowych. Wielu spośród studentów uprawia sport w licznych sekcjach klubu uczelnianego AZS (UAM należy do grona najbardziej usportowionych uczelni wyższych w Polsce), wielu rozwija swoje zainteresowania artystyczne w kilku chórach (m.in. w "Chórze Kameralnym", w "Chórze Akademickim"), teatrach (m.in. w teatrach "Biuro Podróży" i "Strefa Ciszy"), orkiestrze uniwersyteckiej.

Miarą wielkości ośrodków akademickich są nagrody i wyróżnienia nadawane osobom szczególnie zasłużonym dla nauki, kultury, polityki czy życia społecznego. W gronie uhonorowanych tytułem Doktora honoris causa są m.in. Jan Paweł II, Maria Curie-Skłodowska, Józef Piłsudski, Kazimierz Ajdukiewicz, Krzysztof Penderecki, Zdzisław Jeziorański (Jan Nowak), Wisława Szymborska, ale również wybitne osobowości z zagranicy: Javier Solana, Peter Brook, Jean-Pierre Ebel, Albert Arnold Gore.


Futsalistki UAM zagrają w najbliższą niedzielę
Wiadomość, opublikowana 20-02-2017

Zawodniczki KU AZS UAM Poznań zmierzą się w niedzielę, 19.02.2017 r., z LEX Kancelarią Słomniki w rewanżowym meczu fazy Play-Off Ekstraligi Futsalu Kobiet. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 w Hali UAM przy ul. Zagajnikowej 9.

Więcej...
Sportowe rozgrywki i sukcesy
Wiadomość, opublikowana 13-02-2017

Kibice AZS UAM znów będą mieli okazję, aby dopingować siatkarzy w walce o zwycięstwo. W najbliższą sobotę, 11 lutego 2017 roku, zespół naszej Uczelni zmierzy się z KS Bielawianka Bester Bielawa w meczu o mistrzostwo II ligi siatkówki mężczyzn. Jeśli się uda, będzie to kolejny sportowy sukces UAM w ostatnim czasie.

Więcej...

Wszystkie wiadomości

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.