Aktualności - Kursy dokształcające - wszystkie

Warsztaty dla nauczycieli języków obcych na Wydziale Neofilologii UAM „Film na lekcji języka obcego – strata czasu czy wartość dodana?”
Wiadomość, opublikowana 20-03-2018

W piątek, 09 marca 2018 roku odbyły się bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i lektorów wszystkich języków obcych pt: „Film na lekcji języka obcego – strata czasu czy wartość dodana?", które poprowadził dr Sebastian Chudak z Zakładu Dydaktyki Języka Niemieckiego IFG UAM w Poznaniu.

Więcej...
Warsztaty z komunikacji interpersonalnej dla studentów
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-03-2018

Serdecznie zapraszamy na pierwszy z czterech warsztatów z komunikacji interpersonalnej. 

W ramach działań "Akcja-integracja", które w bieżącym roku akademickim realizowane są na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej, proponujemy Państwu spotkania z badaczem komunikacji. 

Pierwsze warsztaty zatytułowane "Imponderabilia (w) komunikacji" poświęcone będą zagadnieniom komunikacji niewerbalnej i odbędą się 22 marca w godz. 17.00-19.00. 

Warsztaty są bezpłatne. Chęć udziału prosimy zgłaszać u dr Karoliny Ruty: karuta@amu.edu.pl do 15 marca. 

Limit miejsc: 15

Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Więcej...
Jaki jest patent na sukces? Konferencja dla naukowców i firm
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-03-2018

Czyj i czym jest wynalazek lub patent? Czym zajmuje się rzecznik, a czym urząd patentowy? Jak chronić Twój pomysł na biznes? Ochrona Twojego wynalazku, innowacyjnego rozwiązania, logotypu, know-how to kluczowa kwestia.

Kwestie te są również ważne dla naukowców, którzy pracują na uczelniach lub w międzynarodowych konsorcjach.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie narzędzia ochrony będą najlepsze dla Twojego pomysłu – dołącz do bezpłatnego wydarzenia „Patent na Sukces”. Uczestnicy uzyskają unikalną i praktyczną wiedzę także w zakresie prowadzenia poszukiwań w światowym stanie techniki oraz budowania strategii ochrony, jak i wskazówki dotyczące procedur ochronnych – krajowej, regionalnej i międzynarodowej.

Więcej...
Formy wsparcia studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej w szkolnictwie wyższym – III Forum Pełnomocników ds. studentów z niepełnosprawnościami
Wydarzenie, rozpoczyna się 21-03-2018

Tegoroczną edycję Forum pragniemy poświęcić tematowi ważnemu dla całej społeczności akademickiej: „Formy wsparcia studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej w szkolnictwie wyższym”. Aby przybliżyć tematykę Forum szerszemu środowisku akademickiemu, w tym roku obrady będą dostępne dla wolnych słuchaczy. Zapraszamy w środę 21 marca na Wydział Historyczny na wykład „Wsparcie  w procesie edukacji studenta z ASD na wyższej uczelni – doświadczenia Fundacji SYNAPSIS”.

Więcej...
Zostań dyplomatą!
Wiadomość, opublikowana 01-03-2018

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2018, która przygotowuje do pracy w polskiej dyplomacji.

Więcej...
Kursy dokształcające: „Przygotowanie do egzaminu na tłumacza przysięgłego języka angielskiego”, „Przygotowanie do zawodu tłumacza konferencyjnego języka niemieckiego”
Wiadomość, opublikowana 06-02-2018

Szkoła Tłumaczy UAM zaprasza na jednosemestralne kursy dokształcające: „Przygotowanie do egzaminu na tłumacza przysięgłego języka angielskiego” oraz „Przygotowanie do zawodu tłumacza konferencyjnego języka niemieckiego”.

Więcej...
Kurs Dokształcający Postępy optyki okularowej i optometrii
Wiadomość, opublikowana 15-01-2018

Wydział Fizyki zaprasza na Kurs dokształcający Postępy optyki okularowej i optometrii.

Więcej...
Rusza kolejna edycja Szkoły Prawa Niemieckiego na Wydziale Prawa I Administracji
Wiadomość, opublikowana 06-10-2017

Szkoła Prawa Niemieckiego jest przedsięwzięciem mającym na celu przybliżenie podstaw wszystkich gałęzi prawa niemieckiego, adresowanym zarówno do społeczności akademickiej, jak i do osób zainteresowanych głębszym poznaniem nie tylko prawa, lecz również kultury oraz dorobku intelektualnego naszego zachodniego sąsiada. Zajęcia w ramach Szkoły będą odbywały się na Wydziale Prawa i Administracji UAM w układzie dwusemestralnym, począwszy od listopada 2017 r., a skończywszy w lipcu 2018 r. Będą one prowadzone przez profesorów z Wydziału Prawa Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Każdy uczestnik kursu po jego zakończeniu otrzyma dyplom potwierdzający udział w zajęciach Szkoły.

Rekrutacja trwa do 25 października 2017 r.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji dostępne są na plakacie oraz na naszej stronie internetowej prawo.amu.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kursie!

Więcej...
Bezpłatny kurs dokształcający „Specjalista ds. finansów i rachunkowości”
Wiadomość, opublikowana 25-09-2017

Wydział Prawa i Administracji zaprasza na bezpłatny kurs dokształcający „Specjalista ds. finansów i rachunkowości”, realizowany wg, Standardu VCC (Vocational Competence Certificate) w ramach partnerskiego projektu pn. . „System wsparcia kompetencji zawodowych dla wielkopolskiego rynku pracy” , nr RPWP.08.03.02-30-0173/16.

Sprawdź tutaj:  http://prawo.amu.edu.pl/

Więcej...
Bezpłatny kurs dokształcający „Metody i techniki zarządzania”
Wiadomość, opublikowana 25-09-2017

Wydział Prawa i Administracji zaprasza na bezpłatny kurs dokształcający „Metody i techniki zarządzania”, realizowany wg, Standardu VCC (Vocational Competence Certificate) w ramach partnerskiego projektu pn. „System wsparcia kompetencji zawodowych dla wielkopolskiego rynku pracy”, nr RPWP.08.03.02-30-0173/16.

Sprawdź tutaj:  http://prawo.amu.edu.pl/

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.