Studia podyplomowe - profesjonalne tłumaczenie pisemne i konferencyjne

Szkoła Tłumaczy i Języków Obcych

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
ul. Grunwaldzka 6

e-mail: stil@amu.edu.pl
www.stil.amu.edu.pl

Charakterystyka: Szkoła oferuje studia podyplomowe w programie polsko-angielskim i polsko-niemieckim. Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do wykonywania zawodu tłumacza poprzez wykształcenie praktycznych sprawności i opanowanie technik profesjonalnego tłumaczenia. Program studiów obejmuje: tłumaczenie pisemne z różnych dziedzin, tłumaczenie symultaniczne, tłumaczenie konsekutywne i tłumaczenie liaison, występowanie publiczne, warsztaty z języka polskiego, emisji głosu i tłumaczenia wspomaganego komputerowo, a także nauczanie języka francuskiego na poziomie początkującym i zaawansowanym, języka niemieckiego na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym oraz języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym. Absolwenci Szkoły pracują jako: tłumacze etatowi lub akredytowani w Parlamencie Europejskim, Komisji Europejskiej i Trybunale Sprawiedliwości oraz jako tłumacze przysięgli, tłumacze etatowi w firmach i tłumacze „wolni strzelcy” na rynku prywatnym.

Kierownik szkoły: dr Witold Skowroński

Czas trwania: 4 semestry