Studia Podyplomowe Przygotowania Pedagogicznego do Nauczania Biologii i Przyrody

Wydział Biologii
61-614 Poznań, ul. Umultowska 89
e-mail: mplaga@amu.edu.pl

Charakterystyka: Studia mają charakter kwalifikacyjny i przeznaczone są dla osób, które chcą uzyskać wymagane prawem kwalifikacje pedagogiczne do nauczania przyrody w szkołach podstawowych oraz biologii w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Absolwent studiów otrzyma przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne pozwalające na pełnienie funkcji wychowawczych i opiekuńczych oraz otrzyma przygotowanie z zakresu dydaktyki przyrody i biologii pozwalające prowadzić zajęcia edukacyjne, rozbudzać zainteresowania i wspierać rozwój intelektualny uczniów. Studia adresowane są do absolwentów studiów wyższych kierunku biologia lub innych kierunków pokrewnych.

Kierownik studiów: dr Krystyna Szybiak

Czas trwania: 3 semestry