Studia Podyplomowe „Przetwarzanie danych - Big Data”

Wydział Matematyki i Informatyki
61-614 Poznań, ul. Umultowska 87
tel. 61 829 53 03, fax 61 829 53 15
e-mail: aniap@amu.edu.pl

Charakterystyka: Studia podyplomowe Przetwarzanie danych – Big Data przygotowują do podjęcia zadań związanych z przetwarzaniem dużych i złożonych zbiorów danych, ich analizą, eksploracją  i wizualizacją. Studia odpowiadają na ogromne  zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie przetwarzania danych, mających wiedzę teoretyczną i praktyczną zarówno na temat baz relacyjnych jak i nierelacyjnych, hurtowni danych i Big Data. Uczestnicy studiów zostaną zapoznani z dostępnymi rozwiązaniami technologicznymi i nowoczesnymi koncepcjami  przetwarzania danych. Poznają cały proces przetwarzania danych, od momentu ich czyszczenia i składowania, poprzez odpytywanie i raportowanie, po złożoną analizę i odkrywanie wiedzy z danych.

Kierownik studiów: dr inż. Anna Stachowiak

Czas trwania: 2 semestry