Studia Podyplomowe Monitoring Środowiska Przyrodniczego

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

61-614 Poznań, ul. Dzięgielowa 27
e-mail: masaj@amu.edu.pl, rlk@amu.edu.pl
Adres strony: http://wngig.amu.edu.pl/dla-kandydata/dla-kandydata/studia-podyplomowe/monitoring-rodowiska-przyrodniczego

Charakterystyka: Celem studiów jest zapoznanie uczestników z organizacją i zasadami prowadzenia monitoringu środowiska przyrodniczego oraz nabycie umiejętności wykorzystania metod statystycznych, narzędzi do prognozowania i modelowania oraz technologii geoinformacyjnych w analizie i interpretacji wyników monitoringu. Program studiów obejmuje następujące zagadnienia: - Podstawy kształtowania i ochrony środowiska, - System monitoringu przyrodniczego w Polsce i UE, - Prawne i ekonomiczne aspekty monitoringu środowiska przyrodniczego, - Monitoring elementów abiotycznych i biotycznych środowiska przyrodniczego, - Wykorzystanie narzędzi do prognozowania i modelowania oraz technologii geoinformacyjnych w interpretacji wyników monitoringu.

Kierownik studiów: dr Robert Kruszyk, sekretarz: mgr Marta Sajkowska

Czas trwania: 2 semestry