Studia Podyplomowe Historii i Wiedzy o Społeczeństwie

tel. 61 829 65 14, fax 61 829 66 26
poniedziałek-piątek, godz. 9.00-15.00
e-mail: marta.jankowiak@amu.edu.pl

Szczegółowe informacje: http://podyplomowepoznan.pl/historia-i-wiedza-o-spoleczenstwie/

Charakterystyka:
To studia dla wszystkich, którzy zajmują się prowadzeniem dydaktyki w tych dwóch dziedzinach nauczania i pragną zdobyć umiejętności w zakresie nowoczesnych sposobów nauczania, zdobyć informacje o źródłach i nowych publikacjach w tych dziedzinach, a także poznać odpowiedzi na pytania najczęściej nurtujące ludzi pracujących z młodzieżą. To również szansa na poszerzenie swojej wiedzy dla osób niezwiązanych z pracą dydaktyczną. Studia pozwalają na uzupełnienie wiedzy o najbardziej aktualne i najczęściej komentowane fakty z zakresu współczesnej myśli politycznej, systemów, zagadnień gospodarczych czy europejskich.

Szczególnie swoją ofertę polecamy:
  • nauczycielom
  • samorządowcom
  • dziennikarzom
  • organizatorom kursów
  • przedstawicielom wszystkich tych zawodów, do wykonywania których niezbędna jest wiedza i kompetencje w obszarach historii i WOS

Cele studiów:
  • doskonalenie umiejętności dydaktycznych pod okiem doświadczonych pedagogów
  • poszerzenie i uszczegółowienie wiedzy z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie
  • prezentacja bieżącej literatury i badań dotyczących tych dziedzin
  • obeznanie w zagadnieniach ekonomicznych, politycznych i europejskich w szybko zmieniającym się świecie

Kierownik studiów: dr hab. Elżbieta Lesiewicz