Studia Podyplomowe dla Kandydatów na Tłumaczy Przysięgłych

Wydział Neofilologii
61-874 Poznań, al. Niepodległości 4
e-mail: ola@amu.edu.pl; bniecko@amu.edu.pl

Charakterystyka:Studia obejmują dwie grupy przedmiotów: przedmioty kierunkowe ściśle związane z przekładem (praktyczna nauka przekładu pisemnego i ustnego oraz teorie translatologii) oraz przedmioty ogólne ( z zakresu prawa, językoznawstwa i historii systemów prawnych). Absolwenci będą posiadać wyspecjalizowaną wiedzę oraz umiejętności w zakresie przekłady języka prawa oraz przekładu na potrzeby sądów, policji i prokuratur. Umożliwi to pracę w zawodzie tłumacza języków specjalistycznych ze specjalizacją w zakresie przekładu języka prawa.

Kierownik studiów: dr Bożena Niećko-Bukowska

Czas trwania: 4 semestry