Studia Podyplomowe Służby Zagranicznej i Międzynarodowej

61-714 Poznań, al. Niepodległości 53
e-mail: ps@amu.edu.pl

Charakterystyka:

Studia skierowane są do osób zainteresowanych szeroko pojętą problematyką międzynarodową, planujących podjąć pracę zarówno w zagranicznej służbie państwowej (dyplomatycznej i konsularnej) jak i w instytucjach i organizacjach międzynarodowych. Studia są skierowane także do pracowników oraz osób planujących podjąć pracę w instytucjach administracji rządowej i samorządowej, w komórkach odpowiedzialnych za organizowanie i prowadzenie współpracy międzynarodowej jak również do osób zajmujących się kontaktami i współpracą międzynarodową w przedsiębiorstwach polskich oraz koncernach międzynarodowych.

Program studiów obejmuje 120 godzin zajęć prowadzonych zarówno przez doświadczonych pracowników naukowo-dydaktycznych z UAM, przez zawodowych dyplomatów, funkcjonujących w polskiej służbie zagranicznej oraz w organizacjach i organach międzynarodowych, jak i pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Kierownik studiów: dr Natalia Buchowska

Czas trwania: 2 semestry

Więcej na stronie: http://prawo.amu.edu.pl/dla-studenta/studia/studia-podyplomowe/studia-podyplomowe-suby-zagranicznej-i-midzynarodowej