Studia Podyplomowe Pomoc Psychopedagogiczna i Coaching w Edukacji

50-568 Poznań, ul. Szamarzewskiego 89, bud. "D", pokój 506
tel. 791-727-752
Adres e-mail: coach@amu.edu.pl

Strona internetowa: http://wse.home.amu.edu.pl/podyplomowe/pomoc_psychopedagogiczna_coaching_w_edukacji/

Charakterystyka: Oferta Studium adresowana jest do osób z wykształceniem wyższym magisterskim lub licencjackim. Proponowany kierunek jest propozycją studiów doskonalących, adresowaną do nauczycieli i wychowawców, a także pracowników sektora poradnictwa, wsparcia i pomocy psychopedagogicznej w tym socjalnej oraz osób zainteresowanych rozwojem osobistym. Studium Pomoc psychopedagogiczna i coaching w edukacji adresowane jest do osób zainteresowanych działalnością w zakresie szeroko pojętej pomocy psychopedagogicznej, poradnictwa, coachingu, tj. w zakresie diagnozowania potrzeb osób wymagających wsparcia, organizowania i realizowania działań wspomagających różne kategorie osób potrzebujących a także działań profilaktycznych w tym zakresie. Uzyskana wiedza, umiejętności i kompetencje mogą przyczynić się także do budowania warsztatu autodiagnostycznego i autopomocowego refleksyjnego pedagoga.

Przykładowe przedmioty: Komunikacja w pomaganiu, Diagnostyka w poradnictwie i coachingu, Coaching rodzicielski, Coaching rozwoju osobistego pedagoga, Teoretyczne i metodyczne podstawy pomocy psychopedagogicznej i poradnictwa, Doradztwo w problemach edukacyjnych z elementami terapii pedagogicznej, Interwencja kryzysowa i inne.

Kierownik studiów: prof. zw. dr hab. Magdalena Piorunek
Osoba do kontaktu: mgr Agnieszka Skowrońska - Pućka