Studia Podyplomowe Edukacja Przedszkolna i Opieka nad Małym Dzieckiem

Wydział Studiów Edukacyjnych
60-568 Poznań, ul. Szamarzewskiego 89
e-mail: olgak@o2.pl
WWW: http://wse.home.amu.edu.pl/podyplomowe/edukacja_przedszkolna_opieka_nad_malym_dzieckiem/

Charakterystyka: Studia przygotowują do podejmowania efektywnych działań związanych z profilaktyką, opieką, wczesną interwencją i edukacją w odniesieniu do dzieci między 20 tygodniem a 5 rokiem życia. Student w trakcie ich trwania pozyska i rozwinie wiedzę oraz umiejętności z wielu dyscyplin nauk społecznych, które przygotują go do podjęcia pracy opiekuńczo-wychowawczo-edukacyjnej z małym dzieckiem i jego rodziną, posiądzie także kompetencje metodyczne nauczyciela przedszkola oraz opiekuna małego dziecka w zakresie wspomagania i wspierania rozwoju dziecka oraz sprawowania nad nim profesjonalnej opieki.

Kierownik studiów: prof. dr hab. Hanna Krauze-Sikorska

Czas trwania: 3 semestry