Studia Podyplomowe „Pedagogika Specjalna w zakresie Logopedii”

Wydział Studiów Edukacyjnych
60-568 Poznań, ul. Szamarzewskiego 89
e-mail: janka@amu.edu.pl
WWW: http://wse.home.amu.edu.pl/podyplomowe/pedagogiki_specjalnej_w_zakresie_logopedii/

Charakterystyka: Zajęcia obejmują blok przedmiotów medycznych, językowych, psychologicznych, pedagogicznych i ściśle logopedycznych. Studia przygotowują do wykonywania zawodu logopedy, a wydawane świadectwo stanowi licencję do kształtowania i rozwoju mowy w razie jej braku, usuwania jej zaburzeń i patologii, a także kształtowania sprawności językowej u dzieci i dorosłych w placówkach przedszkolnych, edukacyjnych lub prywatnych gabinetach logopedycznych.

Kierownik studiów: dr Aneta Wojciechowska

Czas trwania: 4 semestry