Studia Podyplomowe Przygotowania do Życia w Rodzinie

61-111 Poznań, ul. Wieżowa 2/4
tel: +48-61-829-25-59
e-mail: mpol@amu.edu.pl

Charakterystyka: Celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy o płciowości i płodności człowieka, o życiu małżeńskim i rodzinnym oraz nauki Kościoła Katolickiego w odniesieniu do życia rodzinnego. Studia podyplomowe mają charakter kwalifikacyjny i dają przygotowanie merytorycznie do nauczania przedmiotu "Wychowanie do życia w rodzinie" zgodnie z zakresem podstawy programowej określanej przez Ministra Edukacji Narodowej, a także merytoryczne przygotowanie do poradnictwa małżeńskiego i rodzinnego.

Kierownik studiów: dr Mikołaj Gębka (mgebka@amu.edu.pl)

Czas trwania: 2 semestry