Aktualności - wszystkie

KOMUNIKAT
Wiadomość, opublikowana 23-03-2018

Komunikat dla studentów specjalności i kierunków nauczycielskich I roku studiów licencjackich (Filologia polska, Humanistyka w szkole, Polonistyczno-filozoficzne studia nauczycielskie, Studia polonistyczno-germanistyczne).

Zajęcia z Pierwszej pomocy z mgr Magdaleną Hildebrandt odbędą się we wtorki: 10 i 24 kwietnia o godz. 18:45 w Sali 220. Zaliczenie tego przedmiotu jest wymagane programem, prosimy o niezawodne przybycie.

Więcej...
Materiały nt. wsparcia zdrowia psychicznego na UAM - w języku polskim
Wiadomość, opublikowana 18-01-2018

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi wsparcia zdrowia psychicznego na naszej uczelni. Materiały te zostały opracowane przez interdyscyplinarny zespół powołany przez Panią Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Bogumiłę Kaniewską.

Więcej...
Materiały nt. wsparcia zdrowia psychicznego na UAM - w języku angielskim
Wiadomość, opublikowana 18-01-2018

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami w języku angielskim dotyczącymi wsparcia zdrowia psychicznego na naszej uczelni. Materiały te zostały opracowane przez interdyscyplinarny zespół powołany przez Panią Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Bogumiłę Kaniewską.

Więcej...
Bezpłatne warsztaty WenDo dla studentek z niepełnosprawnością
Wiadomość, opublikowana 16-11-2017

Gorąco zapraszamy studentki z niepełnosprawnością na warsztat WenDo. Jeśli chcesz poczuć wewnętrzną moc i siłę do tego, by asertywnie dbać o swoje poczucie komfortu, przyjdź na dwudniowe BEZPŁATNE warsztaty WenDo!

Więcej...
Spotkanie adaptacyjne dla studentów z niepełnosprawnościami 24 – 27 września 2017 r.
Wydarzenie, trwa od 24-09-2017 do 27-09-2017

Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami oraz Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”, serdecznie zapraszają wszystkich studentów z niepełnosprawnościami, rozpoczynających I rok studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na trzydniowe spotkanie adaptacyjne.

Więcej...
Seminarium z cyklu „Bezpieczeństwo zdrowotne” nt. Dopalacze - dlaczego są tak niebezpieczne?
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-04-2017

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w seminarium oraz towarzyszącej dyskusji ekspertów. Zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2005 roku Prawo o szkolnictwie wyższym oraz ustawą z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, jednymi z podmiotów realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania narkomanii są szkoły oraz uczelnie wyższe.

Więcej...
„Doskonalenie form wspierania studentów z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym” - podsumowanie
Wiadomość, opublikowana 14-03-2017

W ostatni weekend ponad 50 osób z całej Polski przyjechało do Poznania, by wspólnie wypracować katalog dobrych praktyk w stwarzaniu warunków kształcenia studentom z niepełnosprawnościami.

Więcej...
Drugi dzień konferencji „Doskonalenie form wspierania studentów z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym”
Wiadomość, opublikowana 07-03-2017

Kilkudziesięciu reprezentantów z całej Polski bierze udział w konferencji „Doskonalenie form wspierania studentów z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym”. To już drugi dzień obrad i warsztatów, odbywających się na Wydziale Historycznym. Spotkanie studentów i ich pełnomocników jest okazją do zwrócenia uwagi na fakt, że Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od wielu lat sukcesywnie wdraża strategię uczelni bez barier tak, aby osoby z różnymi ograniczeniami sprawności mogły studiować na równych prawach ze swoimi rówieśnikami. Podczas wydarzenia, żacy wezmą udział w zajęciach dotyczących mediacji, zrzeszeń oraz w debacie o wspólnym działaniu. W tym samym czasie pełnomocnicy i wybrani przez zrzeszenie „Ad Astra” studenci, będą podczas warsztatów wypracowywać metodą design thinking dobre praktyki we wspieraniu studentów z niepełnosprawnościami.

Więcej...
Oni przełamują bariery
Wiadomość, opublikowana 07-03-2017

Niemal 60 reprezentantów uczelni z całej Polski zapowiedziało swój udział w konferencji „Doskonalenie form wspierania studentów z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym”, która odbędzie się w dniach od 3 do 5 marca na terenie Wydziału Historycznego UAM. Będą wśród nich zarówno sami zainteresowani, jak również ich pełnomocnicy funkcjonujący w szkołach wyższych.

Więcej...
Praca podczas wakacji a powszechne ubezpieczenie zdrowotne
Wiadomość, opublikowana 25-05-2016

Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia uprzejmie przypomina, że zgodnie z przepisami, studenci do ukończenia 26. roku życia, mogą być zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego rodziców.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.