Aktualności - wszystkie

Praca podczas wakacji a powszechne ubezpieczenie zdrowotne
Wiadomość, opublikowana 25-05-2016

Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia uprzejmie przypomina, że zgodnie z przepisami, studenci do ukończenia 26. roku życia, mogą być zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego rodziców.

Więcej...
Oni przełamują bariery
Wiadomość, opublikowana 07-03-2017

Niemal 60 reprezentantów uczelni z całej Polski zapowiedziało swój udział w konferencji „Doskonalenie form wspierania studentów z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym”, która odbędzie się w dniach od 3 do 5 marca na terenie Wydziału Historycznego UAM. Będą wśród nich zarówno sami zainteresowani, jak również ich pełnomocnicy funkcjonujący w szkołach wyższych.

Więcej...
Drugi dzień konferencji „Doskonalenie form wspierania studentów z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym”
Wiadomość, opublikowana 07-03-2017

Kilkudziesięciu reprezentantów z całej Polski bierze udział w konferencji „Doskonalenie form wspierania studentów z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym”. To już drugi dzień obrad i warsztatów, odbywających się na Wydziale Historycznym. Spotkanie studentów i ich pełnomocników jest okazją do zwrócenia uwagi na fakt, że Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu od wielu lat sukcesywnie wdraża strategię uczelni bez barier tak, aby osoby z różnymi ograniczeniami sprawności mogły studiować na równych prawach ze swoimi rówieśnikami. Podczas wydarzenia, żacy wezmą udział w zajęciach dotyczących mediacji, zrzeszeń oraz w debacie o wspólnym działaniu. W tym samym czasie pełnomocnicy i wybrani przez zrzeszenie „Ad Astra” studenci, będą podczas warsztatów wypracowywać metodą design thinking dobre praktyki we wspieraniu studentów z niepełnosprawnościami.

Więcej...
„Doskonalenie form wspierania studentów z niepełnosprawnościami w szkolnictwie wyższym” - podsumowanie
Wiadomość, opublikowana 14-03-2017

W ostatni weekend ponad 50 osób z całej Polski przyjechało do Poznania, by wspólnie wypracować katalog dobrych praktyk w stwarzaniu warunków kształcenia studentom z niepełnosprawnościami.

Więcej...
Seminarium z cyklu „Bezpieczeństwo zdrowotne” nt. Dopalacze - dlaczego są tak niebezpieczne?
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-04-2017

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w seminarium oraz towarzyszącej dyskusji ekspertów. Zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2005 roku Prawo o szkolnictwie wyższym oraz ustawą z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, jednymi z podmiotów realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania narkomanii są szkoły oraz uczelnie wyższe.

Więcej...
Spotkanie adaptacyjne dla studentów z niepełnosprawnościami 24 – 27 września 2017 r.
Wydarzenie, trwa od 24-09-2017 do 27-09-2017

Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami oraz Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”, serdecznie zapraszają wszystkich studentów z niepełnosprawnościami, rozpoczynających I rok studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na trzydniowe spotkanie adaptacyjne.

Więcej...
Bezpłatne warsztaty WenDo dla studentek z niepełnosprawnością
Wiadomość, opublikowana 16-11-2017

Gorąco zapraszamy studentki z niepełnosprawnością na warsztat WenDo. Jeśli chcesz poczuć wewnętrzną moc i siłę do tego, by asertywnie dbać o swoje poczucie komfortu, przyjdź na dwudniowe BEZPŁATNE warsztaty WenDo!

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.