Konkurs grantowy dla studentów I i II roku studiów. Odnośnik kieruje do pliku graficznego

Doktorantka WNGiG UAM w finale FameLab
Wiadomość, opublikowana 27-02-2018

Katarzyna Kajukało, doktorantka Pracowni Ekologii i Monitoringu Mokradeł Wydziału Nauk Grograficznych i Geologicznych UAM zakwalifikowała się do finału konkursu FameLab. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzowanie nauki przez samych naukowców.

Więcej...
Formy wsparcia studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej w szkolnictwie wyższym – III Forum Pełnomocników ds. Studentów z Niepełnosprawnościami
Wiadomość, opublikowana 05-03-2018

Tegoroczną edycję Forum pragniemy poświęcić tematowi ważnemu dla całej społeczności akademickiej: „Formy wsparcia studentów z trudnościami natury psychicznej i poznawczej w szkolnictwie wyższym”. Aby przybliżyć tematykę Forum szerszemu środowisku akademickiemu, w tym roku obrady będą dostępne dla wolnych słuchaczy. Zapraszamy w środę 21 marca na Wydział Historyczny na wykład „Wsparcie  w procesie edukacji studenta z ASD na wyższej uczelni – doświadczenia Fundacji SYNAPSIS”.

Więcej...
Dwa pierwsze wykłady z cyklu Mistrz i Jego Wybitni Uczniowie w ramach obchodów Jubileuszowego Roku Ludwika Zabrockiego
Wydarzenie, rozpoczyna się 08-03-2018

W bieżącym roku przypada 110 rocznica urodzin i 40 rocznica śmierci profesora Ludwika Zabrockiego. Z tej okazji Wydział Neofilologii UAM przygotował szereg wydarzeń, upamiętniających dokonania tego wielkiego uczonego. W naszych działaniach pragniemy między innymi ukazać naukowe osiągnięcia uczniów Jubilata: Profesor Zabrocki był promotorem 22 rozpraw doktorskich, których autorzy są dziś wybitnymi uczonymi, współtworzącymi i rozwijającymi polską i europejską lingwistykę stosowaną. Należą do nich między innymi profesor Franciszek Grucza z Uniwersytetu Warszawskiego oraz profesor Waldemar Pfeiffer z UAM. Dnia 8 marca 2018 roku o godzinie 10.00 w Sali Lubrańskiego odbędą się dwa pierwsze wykłady z cyklu: Mistrz i Jego Wybitni Uczniowie: prof. Franciszek Grucza: O niektórych teoriach lingwistycznych Ludwika Zabrockiego, prof. Waldemar Pfeiffer: Zabrocki, jakiego nie znacie.

Więcej...
Konkurs na prace dyplomowe
Wiadomość, opublikowana 27-02-2018

Fundacja "dzień dobry! kolektyw kultury" ogłasza konkurs na prace dyplomowe (licencjackie, magisterskie) w dwóch kategoriach: nauki humanistyczne i społeczne oraz nauki ścisłe i techniczne. Głównym zamierzeniem konkursu jest wyróżnienie prac dyplomowych młodych badaczy w celu nagrodzenia ich pracy oraz rozpowszechnianie wartościowych tekstów naukowych, których życie kończy się zazwyczaj na zamknięciu w archiwum uczelni. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 marca 2018 r.

Więcej...
Kolejny wykład ze statystyki na Wydziale Matematyki i Informatyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-03-2018

W dniu 14 marca 2018 roku o godz. 17.30 w Sali A1.33 Wydziału Matematyki i Informatyki UAM przy ul. Umultowskiej 87 odbędzie się kolejny w tym roku akademickim wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym.

Więcej...
Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 27-02-2018

Zapraszamy do lektury nowego numeru "Życia Uniwersyteckiego". Numer luty 2018 jest już dostępny na stronie www.zycie.amu.edu.pl

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.