Już za dwa tygodnie „Studenci UAM bez Granic” będą z nepalskimi dziećmi!
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

18 sierpnia 2017 r. „Studenci UAM bez Granic” po raz czwarty wyruszą z pomocą dzieciom, które na co dzień nie mają zeszytów, ołówków ani innych materiałów dydaktycznych, żyją w rejonach dotkniętych złą sytuacją ekonomiczną oraz konsekwencjami katastrof naturalnych.

Tym razem wyruszają do Nepalu, gdzie w 2015 roku trzęsienie ziemi zniszczyło domy setek tysięcy ludzi, a ponad 10 tysięcy osób zginęło. Tysiące dzieci straciło też miejsce do nauki. W związku z tymi wydarzeniami, studenci oraz doktoranci UAM stworzyli projekt, w ramach którego przez miesiąc będą prowadzić zajęcia z dziećmi z wykorzystaniem aktywizujących metod pracy opartych na pedagogice twórczości, zabawie oraz konstruktywnej teorii uczenia. Ponadto, chcą zawieźć do szkół jak najwięcej materiałów do nauki i dlatego organizują zbiórkę na portalu PolakPotrafi, do której dołączyć może każdy (i przy okazji dostać pamiątkę prosto spod Himalajów) do 17 sierpnia 2017 r.:
https://polakpotrafi.pl/projekt/studenci-uam-bez-granic-edycja-iv-nepal?utm_source=search

„Studenci UAM bez Granic” byli już w Tanzanii, Paragwaju oraz Indonezji.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się pod linkami:
www.studenciuambezgranic.amu.edu.pl
www.facebook.com/studenciuambezgranic

Fot. Marta Wawrzyniak

Informację wprowadził/a: Przemysław Stanula

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.