Wykład - Od Ewangelii do encyklik papieskich czyli ABC nauczania społecznego (ks. dr Tomasz Kalociński)
Wydarzenie, rozpoczyna się 03-10-2017

W roku akademickim 2017/2018 w Bydgoszczy (sala parafii pw. Św. Antoniego z Padwy) odbędzie się cykl wykładów otwartych dla mieszkańców miasta z zakresu teologii moralnej i katolickiej nauki społecznej pt.: „W trosce o człowieka i dobro wspólne. Spotkania z nauką społeczną Kościoła”.

Prelekcje wygłoszą: wykładowca Wydziału Teologicznego UAM ks. prof. UAM dr hab. Maciej Olczyk oraz ks. dr Tomasz Kalociński, wykładowca KNS w Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej.
Spotkania poświęcone będą m.in. następującym zagadnieniom: społeczna natura człowieka, encykliki społeczne, rodzina, problematyka gender, zasady życia społecznego, polityczne zaangażowanie katolików, praca, ekologia.
Wykłady odbywać się będą w każdy pierwszy wtorek miesiąca, począwszy od października.

Wykład nr 1

Od Ewangelii do encyklik papieskich czyli ABC nauczania społecznego

3 października 2017 r., godz. 19.00 -  ks. dr Tomasz Kalociński

Szczegóły na plakacie.
Serdecznie zapraszamy.

UAM – Pasja dobrze wykształcona!

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir