Konferencja naukowa "Współczesne problemy ochrony praw człowieka"
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-12-2017

Sekcja Praw Człowieka KN Prawa Konstytucyjnego "Pro Publico Bono" ma zaszczyt zaprosić na pierwszą organizowaną przez nią ogólnopolską konferencję naukową pt. "Współczesne problemy ochrony praw człowieka". Konferencja odbędzie się 12 grudnia br. w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM – ul. Wieniawskiego 1, Poznań.

Celebrując coroczny Dzień Praw Człowieka (ustanowiony przez ONZ, a obchodzony 10 grudnia), pragniemy podjąć dialog na temat rozumienia koncepcji praw człowieka we współczesnym świecie, problemów z jej realizacją, ochrony praw człowieka, a także jednostkowych i systemowych przypadków ich łamania.
Konferencja ma interdyscyplinarny charakter, do czynnego udziału zapraszamy zarówno studentów i doktorantów prawa, jak i historii, politologii, socjologii oraz innych dziedzin nauki.
Proponowane obszary tematyczne:
- prawa socjalne jako prawa człowieka,
- mowa nienawiści, dyskryminacja systemowa, ochrona przed dyskryminacją,
- zbrodnie przeciwko ludzkości,
- koncepcja generacji praw człowieka,
- prawo do obrony,
- współczesne odrodzenie tendencji nacjonalistycznych a prawa człowieka

Udział bierny jest bezpłatny.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna