Finisaż wystawy „Kamy Kuik Portret Ulicy Fredry w Poznaniu - fragmenty. Autorski projekt społeczny 2007-2010”
Wydarzenie, rozpoczyna się 18-01-2018

Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy "Kamy Kuik Portret Ulicy Fredry w Poznaniu – fragmenty. Autorski projekt społeczny 2007-2010", który odbędzie się w czwartek, 18 stycznia br. o godz. 14:30 w foyer przed dużą aulą w Collegium Polonicum w Słubicach.

Wystawa składa się z 34 obrazów portretowych, które powstały w ramach projektu „Portret Ulicy Fredry w Poznaniu” w latach 2007-2010. Projekt angażował do współpracy przechodniów, mieszkańców oraz osoby pracujące na ulicy Fredry, przypominając o dacie urodzin patrona ulicy. Kama Kuik malowała wszystkich chętnych, którzy zgłosili się na portretowanie. Potrzebny był jedynie czas. Podczas malowania model i malarska rozmawiali, poznawali się bliżej. A eksponowany potem w ulicznej galerii na filarach przy pracowni kolorowy portret, wzmacniał poczucie więzi i obecności - współbycia sztuki i człowieka.

„Portrety – dzieła sztuki malarskiej – znalazły się w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem, widzem oraz stały się sposobem na integrację środowiska lokalnego: osób, firm instytucji związanych z ulicą Fredry” – podkreśla artystka.
Podczas wernisażu będzie można porozmawiać z artystką, a o niej i jej twórczości opowie dr Lothar Quinkenstein z Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, literaturoznawca, pisarz i tłumacz.

Informację wprowadził/a: Ewa Bielewicz – Polakowska