Ruszyła rekrutacja do programu stażowego w biurach przedstawicieli władzy ustawodawczej w Londynie i Waszyngtonie
Wiadomość, opublikowana 12-01-2018

11 stycznia 2018 r. rozpoczęła się rekrutacja do 3. edycji programu staży dla najzdolniejszych polskich studentów w biurach przedstawicieli władzy ustawodawczej w Londynie i Waszyngtonie. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 marca 2018 r. Program stażowy trwa od sierpnia do października 2018 roku i obejmuje staże w biurach parlamentarzystów w Londynie oraz amerykańskich biurach Kongresu w Waszyngtonie.

Organizatorzy przygotowują również dla uczestników serię spotkań z przedstawicielami instytucji rządowych, sektora biznesu i organizacji pozarządowych w USA i Wielkiej Brytanii. W 2017 r. stażyści odwiedzili siedzibę Banku Światowego, fabrykę Boeinga w Charleston oraz Departament Stanu USA i spotkali się m.in. z ambasadorem RP w USA.

Celem Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) jest rozwój kadry młodych polskich liderów, którzy rozumieją znaczenie stosunków Polski z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi. Od 2016 r. Ambasada USA w Warszawie jest strategicznym partnerem programu, ponieważ bezpośrednio wspiera działania mające na celu poszerzanie wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych wśród polskiej młodzieży. W ramach programu Ambasada USA udziela dotacji na pokrycie niektórych kosztów administracyjnych, pomaga w procesie rekrutacji i organizuje spotkania dla stażystów z udziałem przedstawicieli rządu USA.

Wymagania wobec kandydatów:

Aby wziąć udział w programie, kandydaci muszą:

– posiadać obywatelstwo polskie i być studentem szkoły wyższej w Polsce lub zagranicą

– posiadać bardzo dobre wyniki w nauce

– biegle posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie

– mieć skończone nie więcej niż 26 lat (data urodzenia 1.01.1992 lub później)

Mile widziani kandydaci zaangażowani w działalność studencką, wolontariat i / lub z doświadczeniem w organizacjach pozarządowych.

Zgłoszenia pisemne: aplikację można składać od 11 stycznia 2018 r. do 15 marca 2018 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej TFLF: transatlanticforum.org/.

Ocena ustna: Wybrane osoby będą miały możliwość zaprezentowania się podczas egzaminu ustnego w Warszawie na początku kwietnia 2018 roku.

Więcej informacji na stronie: transatlanticforum.org/

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna