Konferencja - Niedziela - dies Domini – dies Ecclesiae – dies Hominis
Wydarzenie, trwa od 22-02-2018 do 23-02-2018

W dniach od 22 do 23 lutego 2018 roku Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Teologiczny, Zakład Liturgiki i Homiletyki oraz Koło Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu organizują międzynarodową konferencję naukową: „Niedziela - dies Domini – dies Ecclesiae – dies Hominis”

Konferencja będzie interdyscyplinarną refleksją dotycząca świętowania niedzieli jako Dnia Pańskiego, dnia Kościoła i dnia człowieka w świetle listu apostolskiego Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli – Dies Domini. Referaty będą refleksją teologiczną, filozoficzną i prawną dotycząca niedzieli jako dnia tożsamości chrześcijańskiej w Polsce i w Europie. Podjęta będzie również kryzysu świętowania niedzieli w zlaicyzowanym świecie jako nowego zagrożenia dla kultury chrześcijańskiej w Europie.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir