Festiwal Kultury Studenckiej Kulminacje
Wydarzenie, trwa od 16-05-2018 do 18-05-2018

Zapraszamy na IX edycję Festiwalu Kultury Studentów Kulminacje. Impreza wpisana w obchody Dekady Jubileuszowej UAM odbędzie się w dniach 16-18 maja br. na terenie Kampusu Ogrody.

Festiwal Kultury Studenckiej KULMINACJE

Festiwal od kilku lat reprezentuje studencką pasję tworzenia, którą jest między innymi kultura studentów. Powstał właśnie po to, by studenci łączyli pasje z wiedzą, energią i umiejętnościami. Ideą tego wydarzenia jest wyrażanie siebie poprzez sztukę, pokazanie studenckich talentów, manifestacja odrębności, tworzenie więzi społecznych, współgranie i poznawanie otoczenia. Chcemy udowodnić, że w czasach wszechobecnej znieczulicy na sztukę, w których królują mass media, kultura studencka będzie zawsze obecna.

Program

W programie wydarzeń działania z obszaru sztuk wizualnych, warsztaty, muzyka i teatr, a także konkurs fotograficzny, którego hasłem przewodnim są „Kontrasty”. Termin nadsyłania prac mija 6 maja.

17 maja odbędzie się seans kina plenerowego. Wyświetlony zostanie wybrany w drodze głosowania film pt. „Kształt wody” Guillermo del Toro - zdobywca 4 Oscarów, w tym dla najlepszego filmu i reżysera.

16.05.

Oficjalne otwarcie Festiwalu
Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego

InGarden Party
Performance teatralny
Pokaz żonglerki z warsztatami

17.05.

12:00    Warsztaty artystyczne z wykorzystaniem papieru
15:00    Warsztaty - DIY
15:00    Spotkanie z twórcą Krainy Grzybów
18:00    Popołudnie z Gitarą
21:00    Kino Plenerowe

18.05.

17:30    Warsztaty - zumba
19:00    StandUp
21:00    Silent Disco

Miejsce wydarzeń: budynek E, tereny zielone przed budynkiem E

Szczegółowy program dostępny jest na stronie Festiwalu.

Wydział Nauk Społecznych UAM
Wydział Studiów Edukacyjnych UAM

Facebook Festiwalu

Więcej o majowych uroczystościach jubileuszowych w serwisie Dekady:
www.jubileusz.amu.edu.pl

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna