Aktualności - Kultura i sport - wszystkie

UAM najbardziej usportowioną uczelnią w Wielkopolsce!
Wiadomość, opublikowana 26-10-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zdominował tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski, organizowane przez AZS Poznań. W zawodach startowały reprezentacje 24 wielkopolskich uczelni. Rywalizacja trwała przez cały rok akademicki 2016/2017 w 59 dyscyplinach sportowych. UAM otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca w klasyfikacji generalnej. Wyróżnienie wróciło do uniwersytetu po trzech latach.

Więcej...
Korty na Morasku pod dachem
Wiadomość, opublikowana 04-09-2017

Korty tenisowe przy Hali Sportowej UAM przy ul. Zagajnikowej 9 zostały zadaszone. Dwa pełnowymiarowe boiska przykryto konstrukcją ze stali. Powłokę stanowią dwie warstwy folii PCV w kolorze biało-zielonym. Użytkownicy będą mogli skorzystać z zaplecza, w którym znajdują się szatnie, toalety, umywalnie oraz pomieszczenie techniczne. Powierzchnia użytkowa hali to 1206 m2, a jej wysokość to 10 m. Obiekt został przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Więcej...
Wielki sukces florecistek z UAM!
Wiadomość, opublikowana 29-09-2017

Polskie florecistki ze studentkami UAM w składzie: Hanna Łyczbińska, Julia Walczyk, Julia Chrzanowska, prowadzone przez pracownika Szkoły Wychowania Fizycznego i Sportu, Pawła Kantorskiego, zdobyły brązowy medal podczas rozgrywanej w Tajpej Uniwersjadzie. W meczu o trzecie miejsce nasze zawodniczki pokonały zespół Węgier 45 do 31.

Więcej...
NanoArt im. profesora Tadeusza Malińskiego – wystawa w Paryżu
Wiadomość, opublikowana 28-07-2017

Profesor Tadeusz Maliński jest światowej sławy ekspertem z zakresu medycy, farmakologii i chemii – pionierem w dziedzinie nanomedycy. Prof. Maliński dwukrotnie był nominowany do nagrody Nobla w dziedzinie chemii i medycyny.

Więcej...
Z Parku na Manhattanie do Sali Lubrańskiego
Wiadomość, opublikowana 06-06-2017

M3 Muzyka Matematyka Malarstwo – to przedstawienie skierowane do młodzieży szkolnej oraz studentów, podczas którego wykład z matematyki połączony zostanie z graną na żywo muzyką i malarstwem.

Więcej...
Początek Kulminacji
Wiadomość, opublikowana 06-06-2017

23 maja, o godz. 13:30 rozpoczął się Festiwal Kultury Studentów Kulminacje. Przez 3 kolejne dni, żacy będą mieli okazję do uczestniczenia w warsztatach, spektaklach teatralnych, pokazach sztuk wizualnych oraz koncertach.

Więcej...
Noc, podczas której Collegium Maius stanie się muzeum
Wiadomość, opublikowana 23-05-2017

Noc Muzeów na stałe wpisała się w krajobraz imprez kulturalnych Poznania. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu także tworzy własne muzeum. Na razie trwa gromadzenie przyszłych zbiorów. Do powiększenia kolekcji mogą przyczynić się także Ci, którzy właśnie w Noc Muzeów odwiedzą Collegium Maius! 20 Maja, od godz. 17: 00 do 1: 00 w nocy, w holu głównym Collegium Maius, pracownicy UAM zbierać będą fotografie, dokumenty oraz inne pamiątki związane z Uczelnią, a także chętnie wysłuchają opowieści o latach studiowania, mistrzach oraz kolegach – zostaną one utrwalone. Także o godz. 17:00, JM Rektor, prof. Andrzej Lesicki, otworzy wystawę „W Collegium Maius. Od kolonizatorów do polonistów”. Budynek wzniesiono na potrzeby Komisji Kolonizacyjnej powołanej przez Sejm Pruski z inicjatywy Otto von Bismarcka w 1886 w celu wykupu ziemi z rąk polskich i przekazaniu jej niemieckim osadnikom.

Więcej...
Jest rekord, czekamy na zatwierdzenie!
Wiadomość, opublikowana 15-05-2017

2908 osób podjęło w środę 10 maja próbę pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób równocześnie wykonujących przysiady. Bicie rekordu było jednym z wydarzeń Dnia Sportu na UAM. Na Morasku, mimo chłodu i drobnego deszczu sportowe zmagania rozpoczęła uroczysta inauguracja, podczas której zaprezentowały się wszystkie sekcje sportowe działające na Uniwersytecie. Znicz Olimpijski zapaliła Prorektor d/s studenckich prof. Bogumiła Kaniewska.

Więcej...
To już ostatni moment - za chwilę bijemy rekord!
Wiadomość, opublikowana 15-05-2017

Już 3000 osób zgłosiło chęć udziału w wydarzeniach organizowanych z okazji Dnia Sportu UAM. W najbliższą środę, 10 maja, o godzinie 9:00, rozpocznie się uroczysta inauguracja sportowych wydarzeń, a zaraz po nim UAM podejmie wyzwanie – uczestnicy sportowych rywalizacji będą starali się pobić rekord Guinnessa w robieniu przysiadów.

Więcej...
Zobacz 25 lat na zdjęciach
Wiadomość, opublikowana 23-05-2017

Collegium Polonicum w Słubicach, wspólna placówka naukowo-badawcza dwóch partnerskich uniwersytetów: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie n. Odrą, ma już 25-lat. Z tej okazji przygotowano wystawę, którą od 5 maja można oglądać w holu na parterze Collegium Minus UAM (ul. Wieniawskiego 1).

Więcej...
Koncert majowy w rocznicę pierwszej inauguracji!
Wiadomość, opublikowana 15-05-2017

7 maja 1919 roku po raz pierwszy odbyła się inauguracja roku akademickiego na Wszechnicy Piastowskiej, czyli dzisiejszym Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Akademicką tradycją stały się Koncerty Majowe, upamiętniające to wydarzenie. Kolejny z nich odbędzie się dokładnie 98 lat po pierwszej inauguracji, 7 maja 2017 r., o godz. 18:00 w Auli Uniwersyteckiej. Rektor UAM, prof. dr hab. Andrzej Lesicki zaprasza wszystkich miłośników muzyki do udziału w tym wydarzeniu.

Więcej...
Olimpijskie przysiady
Wiadomość, opublikowana 15-05-2017

2201 – minimum tylu uczestników potrzeba, aby podczas Dnia Sportu UAM pobić rekord Guinessa w liczbie osób robiących równocześnie przysiady. Największy sportowy cykl wydarzeń studenckich na uczelni odbędzie się 10 maja na terenie kompleksu sportowego UAM przy ul. Zagajnikowej 9 i Strażewicza 21.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.