Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych Ad Astra jest organizacją studencką, funkcjonującą przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Działa w sposób aktywny na rzecz studentów z niepełnosprawnościami swojej uczelni poprzez liczne akcje, wydarzenia i różnorodne formy pomocy skierowane właśnie do nich.
Na początku każdego roku  akademickiego zrzeszenie organizuje obozy adaptacyjne dla studentów pierwszego roku, by wdrożyć ich w uczelniane życie. Podczas wspólnego wyjazdu studentom zostają przekazane kompleksowe informacje. Dotyczą one udogodnień dla studentów z niepełnosprawnościami, jakie oferuje im uczelnia.
Zrzeszenie współpracuje z Biurem ds. Studentów z Niepełnosprawnościami UAM.

Każdego roku Ad Astra zaangażowana jest w liczne przedsięwzięcia na rzecz studentów z niepełnosprawnościami. W listopadzie organizuje Ogólnopolską Konferencję Studentów z Niepełnosprawnościami w Poznaniu, gdzie podejmuje gości z całego kraju. Jedną z misji  organizacji jest integracja społeczności ogólnouniwersyteckiej ze swoimi członkami. Proponuje braci akademickiej wspólne wyjścia na kawę, kręgle czy dyskotekę.

Ad Astra, wraz ze Szkołą Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Biurem Osób Niepełnosprawnych, oferuje liczne aktywności skierowane dla studentów z niepełnosprawnościami w okresie wakacji oraz przerw zimowych. Są to seminaria naukowe, spływy kajakowe, czy obozy sportowo-rekreacyjne. Stałym punktem w kalendarzu zrzeszenia jest Letnia Szkoła Języka Angielskiego w Górkach Zachodnich.

Ad Astra jest bacznym obserwatorem i stara się wyłapywać wszelkie niedogodności na uczelni, np. niedostosowane windy, bariery architektoniczne, czy nieodśnieżone podjazdy, stanowiące trudność dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Takie sytuacje zgłaszane są pracownikom Biura Osób Niepełnosprawnych i sukcesywnie niwelowane. Organizowane są spotkania wewnętrzne, by wymieniać poglądy, podtrzymywać przyjaźnie oraz na bieżąco pomagać swoim podopiecznym.

Ad Astra prowadzi liczne warsztaty i szkolenia. Ich adresatem są zarówno studenci, a także uczniowie i pracownicy, mający kontakty z osobami z niepełnosprawnościami. Organizacja udziela swojego wsparcia poprzez rozmowę. Stawia na bezpośredni kontakt w celu rozwiązania wszelkich problemów i niedogodności. Zrzeszenie jest organizacją aktywnie działającą na rzecz studentów z niepełnosprawnościami przez cały rok!

Masz dość biernego czasu spędzonego na studiach?
Chcesz robić coś kreatywnego, ale nie wiesz co to by miało być?
Chcesz poznać niesamowitych ludzi i nawiązać nowe przyjaźnie?
Chcesz zebrać doświadczenie?
Chcesz spełniać swoje marzenia i być szczęśliwym człowiekiem?
TO WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!
Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra” zaprasza właśnie Ciebie do włączenia się w niesamowitą działalność!
Nasze zrzeszenie skupia studentów z niepełnosprawnościami oraz ich przyjaciół. Każdego roku robimy niesamowite rzeczy!
Zbieramy doświadczenie, spełniamy marzenia, spotykamy się, by wspólnie spędzić czas. Jeździmy po całej Polsce spotykając się z innymi studentami i dzieląc się doświadczeniem naszego życia.
Nie chcemy być bierni na studiach!
Pragniemy ten czas wykorzystać do maksimum!
Dołącz do nas, a przekonasz się, że działalność w ramach Uniwersytetu jest wspaniała, dająca ogrom satysfakcji!
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!