Studia Podyplomowe „Informatyczne Technologie Biznesowe”

Studia podyplomowe współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wydział Matematyki i Informatyki
61-614 Poznań, ul. Umultowska 87
email: wkurc@amu.edu.pl; waclawek@amu.edu.pl

Charakterystyka: Studia oferowane są w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 4.1.1 "Wiedza dla eksperta" we współpracy z firmami IBM PL, Microsoft PL, Cisco PL i Comarch dla osób chcących poznać poprzez zajęcia praktyczne, warsztaty oraz wykłady najnowsze metodologie i technologie wspierające informatyczne procesy biznesowe w firmach i przedsiębiorstwach.
Studia te w pierwszym rzędzie adresowane są do osób związanych zawodowo z informatyką i zainteresowanych aktualizacją wiedzy oraz umiejętności w dziedzinie IT. Studia adresowane są m.in. dla osób starszych lub osób niepełnosprawnych. Zdobyte kompetencje mogą ułatwić absolwentom podejmowanie pracy w wymienionych firmach lub w firmach partnerskich. Studia obejmują 260 godzin zajęć i przewidują przedmioty: platformy systemów biznesowych (IBM), sieci komputerowe i bezpieczeństwo danych (Cisco), systemy baz danych - dB2 (IBM), SOA i przetwarzanie w chmurze (Microsoft), WebSphere (IBM), systemy klasy ERP (Comarch), zarządzanie systemami informatycznymi (UAM), zarządzanie projektami (Microsoft), zagadnienia prawne (UAM). Zajęcia prowadzić będą instruktorzy oraz specjaliści rekomendowani przez wymienione wyżej firmy.

Kierownik studiów: dr Wiesław Kurc

Czas trwania: 2 semestry